Tıp


Poliartiküler jüvenil romatoid artrit

Poliartiküler jüvenil romatoid artrit hangi dört veya daha fazla eklem hastalıklarının altı ay sonra katılan şeklidir. Bu formu daha karmaşık eklemlerin daha fazla sayıda ve zaman içinde daha kötüye eğiliminde olması hem nedeniyle şiddetlidir. Bu çocukların normal faaliyetleri ile zorluk büyük bir olabilir ve agresif tedavi edilmesi gerekir.

Görüş doktor açısından, en önemli şey kontrol altında iltihabi artrit en kısa sürede ulaştırmaktır. Tipik olarak, Bu inflamasyonu azaltmak en az ilaçlar içerir, nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar (NSAID). Bu da bazı oldukça güçlü ilaçların kullanılması gerekebilir, ama onlar semptomları azaltmak ve önlemek kalıcı hasar gerekli olduğunu kabul etmek önemlidir. Bir şey steroid kullandığı için dikkat (örneğin, prednizon). Şiddetli olgularda, Bu gerekli olabilir, ama değil “gerçek” çözüm. Steroidler artrit hastalarında harika hissettirmek, ama halının altına süpürme kir gibi. Her şey iyi görünüyor, ama gerçekten değil. Alarak çok uzun süre steroid bir çok problem nedenleri, boy kısalığı ve kemik erimesi gibi. Biz steroid ilaçlar bir çocuk koymak için gerekli olan zaman, Biz en kısa sürede onları vazgeçirmek istiyorum. Nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar poliartiküler jüvenil romatoid artrit ile birçok çocuk için yeterli, ancak daha ciddi vakalarda daha agresif gerektirebilir “ikinci basamak” ilaçlar, altın çekim gibi, sulfasalazin, ya da metotreksat. steroidler veya ikinci basamak ilaçlar gerektiren şiddetli vakalarda deneyimli hekim gözetiminde olmalıdır.

ilaç daha yeni bir form, biyolojik TNF-bloker adı verilen, mevcut şimdi. Tümör nekroz faktörü alfa (TNF-alpha) inflamasyon teşvik önemli bir role sahiptir vücut hücreleri tarafından yapılan bir maddedir. TNF-alfa eylem engelleyerek, TNF-blokerler belirti ve inflamasyon belirtileri azaltmak. Etanersept (Enbrel) ve cilde haftada iki kez enjekte edilir bir veya daha fazla hastalık bir yetersiz yanıt geçiren hastalarda ciddi aktif poliartiküler-ders Juvenil romatoid artrit için işaret ve orta belirtilerinde azalma endikedir kendi kendine enjekte TNF-engelleyici is- tıp değiştirerek(ile). Infliximab (Remicade) bir intravenöz infüzyon antikor olduğunu TNF-alpha blokları etkileri. Remicade her iki ayda bir intravenöz infüzyon ile verilir. Remicade ve jüvenil romatoid artrit tedavisinde etkili olduğu hastalık aktivitesinde önemli ve istemi azaltılması ve yaşam kalitesinin düzeltilmesi yol açabilir. Adalimumab (Humira) çocuklarda ciddi aktif poliartiküler jüvenil inflamatuar artrit belirti ve bulgular orta azaltan kendini enjektabl TNF-engelleyici da 4 yaş veya daha büyük yaş.