Tıp


Ne artrit olan insanlar için fizik tedavi hedefi?

artrit olan kişiler genellikle sert eklemler var – onlar acı artırabilir hareketleri önlemek büyük nedeni. romatizmalı eklem seferber By, ancak, sertlik ve ağrı sadece kötü olsun. Bu nedenle, artriti olan insanlar genellikle fizik tedavi yarar. Bir fizyoterapist nasıl daha fazla zarar vermeden sertlik atlatmanın öğreteceğiz sizin ortak. Fizik tedavi de bir yaralanma sonrası yararlıdır, Böyle bir düşüş itibaren, ve eklem cerrahisi sonrası, yapay eklem replasmanı özellikle.

Uğraşı tedavisi nasıl günlük aktiviteler sırasında eklemlere yorgunluğunu azaltmaya öğreteceğiz. Uğraşı terapisti nasıl artrit kötüleştirebilir hareketleri azaltmak için ev ve işyeri ortamlarında değişiklik gösterebilir. Onlar da ellerini veya bilek için atel sağlayabilir, ve bu sürüş gibi yardımcı cihazlar görevlerde yardımcı olmak için tavsiye, yüzme, pansuman, bazı çalışma faaliyetleri ve temizlik.

Fizik tedavinin amacı nedir?

o normal gerçekleştirebilirsiniz nerede fizik tedavi hedefi geri noktaya bir kişi almak için, zorlanmadan günlük faaliyetleri.

hareket iyi bir dizi koruma günlük aktivitelerini yerine getiremeyen korumak için anahtar. Bu nedenle, ortak hareket aralığı giderek fizik tedavi temel odak noktası. eklem çevresindeki kaslar dahil Bina gücü de son derece önemlidir, güçlü kasları daha iyi stabilize çünkü zayıf bir ortak.

Fizyoterapistler gücünüz ve eklemlerin kullanımı korumak için tasarlanmış egzersiz sağlar. Onlar başka bir konuma taşımak için en iyi yol gösterecek ve aynı zamanda nasıl koltuk değneği gibi yürümeye yardımcı kullanmayı öğreteceğiz, Yürüyüş sırasında ya da bir baston, gerekirse.

Mesleki ve fizik tedavi programları bazı faydaları nelerdir?

birçok faydalar fiziksel ve mesleki terapi programına katılan için vardır, dahil:

* Eğer artrit kendi türü hakkında eğitim kazanç, çok iyi bilgi olabilir.
* Eğer kilolu iseniz, bir diyet planı geri destekleyen eklemlere aşırı kilo stresi azaltmak için oluşturulacak, bacaklar ve ayaklar. (Olarak henüz, özel diyet — kilo kaybı için tasarlanmış bir diyet dışındaki — artrit için yararlı olduğunu kanıtlamıştır.)
* Eğer ayak bakımı tavsiye kazanç, şok Dış tabanı emici iyi uyan ayakkabı seçimi de dahil olmak üzere ve heykel (ortez) tabanlık her ayak kontur için tam olarak kalıplı.
* Eğer rahatsızlığı gidermek için tedavi yöntemleri öğrenecek ve çeşitli fiziksel teknikler ve aktivite değişiklikleri ile performansı artırmak.

Ne tekniklerini öğrenirler?

* Dinlenme. Yatak istirahati de eklem iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, ve özellikle çoklu eklemler etkilenir yararlı olur ve yorgunluk önemli bir sorundur. Bireysel ortak dinlenme artrit içerir zaman bir veya birkaç eklem en yararlı olur. Özel ateller dinlenme ve iltihaplı eklem destek ve yumuşak bir yaka boyun destekleyebilir siz otururken veya ayakta yapılabilir.
* Termal yöntemler. buz paketleri uygulamak veya ısıtmalı yastıklarda, ultrason ve sıcak paket tarafından sağlanan derin ısı yanı sıra, lokal ağrı hafifletmeye yardımcı olabilecek. Isı da iltihaplı eklem çevresindeki kas spazmı rahatlatır. Isıtma eklem ve ılık bir banyo veya duş ile kas egzersiz öncesi daha kolay egzersiz yardımcı olabilir.
* Egzersiz . Egzersiz düzgün, her gün yapıldığında en etkili artrit tedavisinin önemli bir parçasıdır. gereksinimleriniz değiştikçe Doktorunuz ve terapist değişebilir sizin için bir program reçete.