Tıp


Eklem replasmanı sonrası Terapi

eğitim ve egzersiz öncesi programları, Ameliyat öncesi başladı, evde devam etmektedir. Onlar rehabilitasyon dönemi boyunca yeni ihtiyaçlarına uygun ameliyat sonrası hastanede değiştirilebilir. Bu egzersizleri her zamanki egzersiz rejimi eklenebilir, ve ameliyat sonrası iyileşme var egzersiz yeteneğinizi bulabilirsiniz.

Eklem koruma teknikleri sunulmaktadır neler?

Günlük aktivitelere katılırken artrit etkilenen eklemlerde stresi azaltmak için yolu vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

* Kilonuzu kontrol sırt gibi ağırlık taşıyan eklemler üzerinde ekstra stres koyarak önlemek için, kalçalar, diz ve ayak.
* vücut farkında pozisyonu olmak, sırt ve bacak ve ayak eklemleri korumak için iyi bir duruş kullanarak. Mümkün olduğunda, yerine bir işi yapmak için oturup ayakta. Uzun süre aynı pozisyonda kalma bu yana sık sık pozisyon değiştirin sertlik ve ağrı artış eğilimi.
* dinlenme süreleri için yaratarak enerji tasarrufu, işgünü süresince ve bir aktivite sırasında.
* Saygı ağrı. Size bir şey söylüyorum vücudunuzun yoludur yanlış. zaten ağrılı veya katı vardır eklemlerde gerginlik veren bir etkinlik çalışmayın.

Bir meslek terapisti acı kötüleşmesi ya da neden eklem hasarı olmadan günlük görevleri yapmak yollarını gösterebilir. Bazı eklem koruma teknikleri içerir:

* bir arabadan ve almak için uygun vücut mekaniği kullanma, sandalye veya küvet, gibi nesneleri kaldırma.
* en güçlü eklem ve kas kullanarak küçük eklemlere stresi azaltmak. Örneğin, yerine eliniz ile daha omuz askısı ile bir çanta veya evrak taşıma.
* herhangi bir ortak stresi en aza indirmek için basınç dağıtma. Her iki avuç içi yerine parmak ile yemek Kaldırma ve silah yerine elinizle ağır yük taşımak.
* Ellerinizi artrit etkileniyorsanız, sıkı kavrama önlemek, kısma, sıkma ve büküm. Yollar genellikle bulunabilir alternatif yöntemler veya araçları ile aynı görevleri yerine getirmek.