Tıp


Nasıl osteoartriti tanısı?

kan testi osteoartrit tanısı için var. Kan testleri sekonder osteoartrit neden olabilir hastalıkların ekarte edilmesi ile yapılır, yanı sıra, osteoartrit taklit edebilen diğer artrit koşulları dışlamak için.

eklem X-ışınları osteoartrit önerebilirsiniz. osteoartrit yaygın X-ray bulguları eklem kıkırdağının kaybı,, komşu kemikler arasındaki eklem aralığında daralma, ve kemik oluşumunu teşvik. Basit X-ray testi çok iyi olarak cerrahi müdahale düşünülmelidir zaman olarak karar verme yardımcı olarak belirli bir eklem ağrılarının diğer nedenleri dışlamak için yararlı olabilir.

Arthrocentesis sık sık doktor ofisinde yapılır. arthrocentesis sırasında, steril bir iğne analizi için eklem sıvısı kaldırmak için kullanılır. Eklem sıvısı analizi gut hariç yararlıdır, enfeksiyon, ve artritin diğer nedenleri. arthrocentesis sırasında eklem sıvısı ve eklem içine kortikosteroid enjeksiyonu kaldırılması ağrı hafifletmeye yardımcı olabilecek, şişme, ve inflamasyon.

Artroskopi cerrahi bir tekniktir sayede ortak uzaya bir doktor ekler izleme tüp. anormallikler ve kıkırdak ve bağ hasar tespit edilebilir bazen artroskop ile tamir. Eğer başarılı, hasta artroskopik cerrahi çok daha hızlı açık eklem cerrahisi gelen kurtarabilirsiniz.

Nihayet, yeri dikkatli bir analiz, süresi, ve eklem semptomların karakteri ve eklemlerin görünüm osteoartrit tanısında doktor yardımcı olur. oluşumları mahmuz dan eklemlerin Bony genişleme osteoartrit özelliğidir. Bu nedenle, Heberden düğüm varlığı, Bouchard düğümleri, ve ayak Bunions doktora osteoartrit tanısı gösterebilir.