Tıp


Ne tedaviler bebek bezi döküntü için tavsiye edilir?

bebek bezi döküntü için en iyi tedavi temas tahrişe ve bölgelerde ikincil deri bakteri veya mantar tarafından enfekte olma yol açan presipite ajanların kaçınma olduğunu. bebek bezi değişim dışkı ve idrar alana maruz kalma sınırı Sık ve önleme ve bebek bezi yönetimi için temel dermatit kalır.

Eğer bir döküntü geliştirmek, su ve yumuşak bez ile basit temizlik az atılabilir mendil daha yaralı cildi tahriş olma eğilimindedir. bir çok bebek bezi alan merhem jöle ya petrol içeren sıklıkla uygulanması (Vazelin) veya çinko oksit (Desitin) Cilt tahriş edici karşı etkili bir engel oluşturur ve tahriş cilde sürtünme azaltmak. bebek bezi döküntü özellikle sürtünme uygun hijyen için gerekli tarafından tedirgin ise, o zaman olmayan bir yapışkan krem veya merhem kullanarak (Vazelin gibi) bir bariyer önemli bir göz olabileceği gibi. yapışkan dışkı hijyen engellemesi durumunda, daha kolay alana mineral yağ uygulanmasından sonra kaldırılabilir. Çoğu çocuk hekimleri güç mısır nişastası veya talk pudrası kullanarak hiç bir yarar bulmak. Bu tozlar olası aspirasyon riski önemli etkinliğinin genel eksikliği alt. toksisite emme cilt arıza nedeniyle artan oranda bir ilişki olasılığı nedeniyle kaçınılması gereken yüksek konsantrasyon pişirme soda veya borik asit hamamı var.

Hava ve / veya halı izin, tahriş olmuş cildin açık hava pozlama da son derece net kadar bebek bezi döküntü yardımcı etkilidir. Birçok çocuk sadece bir sıcak su banyosu içinde günde iki kez oturan bir terapötik yanıt var 15-20 seans başına dakika. Ek ajanların değeri (kabartma tozunu da dahil olmak üzere) tartışmalıdır.

Gerektiğini, bu önlemlerin 2-3 gün içinde sağlam bir yanıt vermek değil, ikincil bakteriyel veya mantar enfeksiyonu olasılığı düşünülmelidir. Bebek bezi bölgesinde bir çocuk ebeveyn doğru bu tanı yapımında emin olmadıkça tarafından muayene edilmelidir. Çeşitli topikal antibiyotik merhem tedavisi için bu durumlarda vardır.

Peki atılabilir çocuk bezi kullanarak değil?

tek kumaş çocuk bezi ile irtibata tip bebek bezi döküntü olasılığını azaltmak olacaktır anahtarlama eğer Ebeveynler genellikle merak. Aslında, tam tersi gibi görünüyor. Emici jel malzeme bugünün atılabilir çocuk bezi çoğunda bulunan uzak deri alanından nem berabere, Böylece sağlıklı bir bebek bezi alan tanıtmak için yardım.

Nasıl bir alerjik isilik tedavi edilmelidir?

koku veya diğer bileşenler atılabilir çocuk bezi ya da mendil bulunan bir alerjik reaksiyon için, tek kullanımlık çocuk bezi ya da bez bebek bezi kullanan başka bir marka deri ya basit su temizlik ve anahtarını kullanarak hakaret ajanlar ortadan kaldırarak yerine genellikle tedavi olduğunu.

Peki kortizon kremi kullanarak?

A minimal konsantre hidrokortizon krem bazı durumlarda tavsiye edilebilir. Ancak, minimal konsantre hidrokortizon krem ve artan etki gücü hidrokortizon preparatları kullanımının aşırı kullanımı azılı ikincil yan etkileri neden için. Sadece bir çocuk doktoru ya da tamamen bebekler için başvuruları aşina başka bir hekim gözetiminde kullanılması gerektiğini.

Peki Neosporin kullanarak?

Bu merhem (ve diğerleri topikal antibiyotik neomisin içeren) neomisin çok yaygın alerjen alerjik deri reaksiyonu teşvik olduğu için kaçınılmalıdır. Bunun yerine durumun yardım, Böyle bir ilaç komplike edebilir ve durum karıştırmayın.