Tıp


Ne gut için tedavi?

gut tedavisinde iki temel kavramları temel vardır. Ilk, Bu gut artriti etkilenen eklemlerin akut inflamasyon durdurmak için önemlidir. Ikinci, sipariş gelecek gut artriti saldırıları önlemek için hastalığın uzun vadeli yönetim adresi ve dokularda gut tofüs kristal mevduat shrink önemlidir.

gut artriti bir akut atak tedavi önlemleri ve ilaçlar inflamasyonu azaltmak içerir. Gelecekte akut gut atakları önlemek akut artrit tedavisinde eşit olarak önemlidir. Akut gut önlenmesi yeterli sıvı alımı bakımı gerektirir, kilo, diyet değişiklikleri, Alkol tüketiminde azalma, ve ilaçlar kandaki ürik asit seviyesini düşürmek için (hiperürisemi azaltmak).

Yeterli sıvı alımı bakımı akut gut atakları önlemeye yardımcı olur. Yeterli sıvı alımı da gut hastalarında böbrek taşı oluşma riskini azaltır. Alkol su kaybına katkıda bulunabilir diüretik etkileri olduğu ve akut gut atakları çökelti bilinmektedir. Alkol ayrıca hiperürisemi neden ürik asit metabolizmasını etkileyebilir. Bu nedenle, alkol önleyerek gut kötüleştirebilir iki önemli etkisi vardır (yavaşlatmak) olarak dehidratasyon yol açarak hem böbreklerden ürik asit atılımını, her ikisi de eklemlerde ürik asit kristallerinin yağış katkıda.

Gut diyet

Diyet değişiklikleri kanda ürik asit düzeyleri azaltmaya yardımcı olabilir. pürin kimyasallar ürik asit haline vücut tarafından dönüştürülmüş olduğundan, pürin açısından zengin gıdalar kaçınılır. gıdalar pürinler zengin örnekleri kabuklu deniz ürünleri ve organ etleri karaciğer gibi de, beyin, böbrekler, ve sweetbreads. Araştırmacılar bildirdin, genel olarak, bu et ya da deniz ürünleri tüketimi gut krizi geçirme riskini artırır, süt gıda tüketimi riskini azaltmak gibiydi süre. Protein alımı veya pürin açısından zengin sebze tüketimi gut riski ile ilişkili değildi. Toplam alkol alımı kesinlikle gut riski ile ilişkili bulunmuştur (bira ve likör özellikle güçlü faktörlerdir). Fruktoz alkolsüz içecekler mısır şurubu çıkışlı gut riskini artırıyor.

Kilo gut atakları riskini düşürmede yardımcı olabilir. Bunu en iyi diyet yağ ve kalori alımını azaltmak suretiyle gerçekleştirilir, Düzenli aerobik egzersiz programı ile birlikte.