Tıp


Ne semptom ve septik artrit belirtileri vardır?

septik artrit belirtileri ateş dahil, titreme, yanı sıra eklem ağrısı gibi, şişme, kırmızılık, sertlik, ve sıcaklık. En sık tutulan eklemler büyük eklemlerde vardır, diz gibi, ayak bilekleri, kalçalar, ve dirsekler. eklem enfeksiyonu için risk faktörleri olan kişilerde, olağandışı eklem bulaşabilir, ortak da dahil olduğu yaka kemik (klavikula) göğüs karşılar (göğüs kemiği). nadir mikroplar ile, Brucella spp gibi., atipik eklem bulaşabilir, sakroiliak eklem gibi.

Kim septik artrit gelişme riski altındadır?

eklem enfeksiyonu bazen bilinen hiçbir predispozan risk faktörleri olan kişilerde etkilese de, da daha sık bazı riskli durumlarda mevcut olduğunda oluşur. septik artrit gelişimi için riskler bağışıklık sistemini baskılayan ilaçları içeren, intravenöz ilaç bağımlılığı, Geçmişte eklem hastalığı, hasar, veya cerrahi, ve altta yatan tıbbi hastalıklar diyabet gibi, alkolizm, orak hücre hastalığı, romatizmal hastalıklar, ve immün yetmezlik hastalıkları. septik artrit belirtileri geliştirmek, bu koşullardan herhangi olan kişiler derhal tıbbi yardım almalısınız.

Ne septik artrit komplikasyonlardır?

enfeksiyon Rapid takas ortak korumak için önemlidir. Uygun antibiyotik hemen başladı iseniz, eklem bütünlüğü korunabilir, ve fonksiyon dönmek bekleniyor. enfeksiyon uzun süredir olmuşsa, eklem yıkımı olasılığı var. Başarılı bir sonuç için tuşları hızlı tıbbi müdahale ve drenaj ve kusurlu mikropların duyarlı antibiyotik doğru idare edilir.