Tıp


Ne reaktif artrit olduğunu?

Reaktif artrit aşağıdaki üç koşul featuring artrit kronik bir şeklidir: (1) iltihaplı eklem, (2) göz iltihabı (konjonktivit), ve (3) genital iltihabı, idrar, veya gastrointestinal sistem.

eklem iltihabı Bu form denir “reaktif artrit” Bu bir bağışıklık sistemi dahil etmek hissettim, çünkü “tepki” genital bakteriyel enfeksiyonların varlığı, idrar, veya gastrointestinal sistem. Göre, bazı insanların bağışıklık sistemleri genetik olarak bu alanlarda bazı bakteriler maruz zaman aberrantly tepki astarlanmalıdır vardır. bağışıklık sisteminin anormal reaksiyon eklemler ve göz spontan inflamasyona yol açar. enfeksiyon uzun artrit ve göz iltihabı ile sunum esnasında geçtiğinde Bu hasta ve doktor için kafa karıştırıcı olabilir.

Reaktif artrit vardır, geçmişte, Reiter sendromu olarak anılır olmuştur (Dr nedeniyle lehine kaybetmiş bir dönem. Hans Reiter şüpheli geçmiş, biri coşkuyla Nazi siyaset ve tıbbi iğrençlikleri kucaklayan).

Reaktif artrit en sık onların 30'lu veya 40'lı hastalarda ortaya çıkan, ama herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. genital enfeksiyon sonrası ortaya reaktif artrit formu (zührevi) daha sıklıkla erkeklerde görülür. bağırsak enfeksiyonu sonrası gelişen formu (dizanteri) kadın ve erkeklerde eşit sıklıkta görülür.

Reaktif artrit sistemik bir romatizmal hastalık olarak kabul edilir. Bu da eklem dışındaki organları da etkileyebilir demektir, gözleri gibi dokularda inflamasyona yol açar, mouth, skin, böbrekler, kalp, ve akciğerler. diğer bazı romatizmalı koşulları ile Reaktif artrit hisse birçok özellik, psoriatik artrit gibi, ankilozan spondilit, ve artrit Crohn hastalığı ve ülseratif kolit ile ilişkili. Bu romatizmalı koşullar her benzer hastalık ve inflamasyon omurga ve diğer eklemler de neden olabilir, gözler, skin, mouth, cilteağızi organlarda. onların benzerlik görünümü ve eğilim olarak omurga alevlendirebilir, Bu koşullar toplu olarak adlandırılır “Spondiloartropatilerin.”