Tıp


Ne reaktif artrit belirtileri nelerdir?

reaktif artrit belirtileri olduğunu eklemleri etkileyen ve olmayan ortak alanları etkileyen ayrılabilir.

reaktif artrit iltihaplı olabilir klasik eklemler dizlerim, ayak bilekleri, feet, ve bilek. ilgili özel eklemler genellikle asimetrik vardır, yani, beden veya başka bir tarafında etkilenir, aynı anda her iki taraf yerine. Inflamasyon sertliği neden olur, ağrı, şişme, sıcaklık, ve eklemlerde kızarıklık dahil. Hastaların bir görünümü verebilir tüm el ve ayak parmakları iltihabı gelişebilir “sosis haneli.” Bu özellik aynı zamanda artrit başka bir türü olan hastalarda görülür psoriasis deri iltihabı ile ilişkili psoriatik artrit denilen. reaktif artrit artrit omurga iltihabı ile ilişkili olabilir, sertlik ve ağrı sırt ya da boyun yol (Spondiloartropatilerin tüm karakteristik).

Kıkırdak da iltihaplı olabilir, göğüs özellikle etrafında kaburga göğüs önünde buluştuğu, Bu durum costochondritis denir. Kasların tendonları tarafından kemikleri eklemek. reaktif artrit olarak, tendon ekleme noktaları iltihaplı olabilir (tendinit), teklif, ve ağrılı icra zaman.

iltihaplı hale ve neden ağrı ve tahriş belirtileri reaktif artrit hastalarında Sigara ortak alanlarda gözler dahil, jenital, idrar yolu (üretra, mesane ve prostat bezi), cilt, ağız astar, kalın barsak, ve aort.

gözün beyaz kısmını İltihabı (konjonktivit) ve gözün iris (iritis) sık sık ve erken reaktif artrit görülen aralıklı olabilir. Zaman göz akı konjonktivit neden iltihaplı, hiç acı yok olabilir. Zaman gözün renkli kısmı (iris) iltihaplı, iritis neden, parlak ışıklar içine baktığınızda çok ve özellikle kötü ağrılı olabilir.

Idrar yolu iltihabı, sık idrar yolu içerir, mesaneden idrar kanalizasyon borusu. Bu iltihap (üretrit) penisin ucundan idrara çıkma ve / veya irin drenaj yanarak ile ilişkili olabilir. penis etrafında derinin iltihaplı olabilir ve kabuğu. da olabilir mesane ve prostat bezinin iltihabi, bir dürtü yol açan sistit ve prostatit sırasıyla idrara çıkma.

ellerde ve / veya ayak tabanı deri bazen eski kan ile dolu küçük içi sıvı dolu kabarcıklar gelişebilir. Etkilenen deri ve soyabilirsiniz sedef hastalığı taklit edebilir. Klasik görünüm tıbbi olarak keratoderma blennorrhagica denir.

Ağzı açık yaralar ortaya çıkabilir (ülserasyonlar) sert ve yumuşak damakta, dil ve hatta. Bu hasta tarafından fark edilmeyebilir, genellikle ağrısız olarak. kalın barsak iltihapları (kolit) ishale neden olabilir, veya irin veya kan dışkıda. aort İltihabı (aortitis) reaktif artrit olan hastaların küçük bir yüzdesi görülebilir. O kalbin aort kapak yetmezliğine yol açabilir, hangi kalp yetmezliğine neden olabilir. Kalbin elektriksel iletken yolu da reaktif artrit yaralı olabilir, düzensiz kalp atışları yol (aritmiler) bu kalp atışı düzenleyen bir kalp pili yerleştirilmesi gerekebilir.