Tıp


Nasıl lateks allerjisi tespit?

Alerji lateks iki farklı şekillerde geliyor. Bir form denir “gecikmiş aşırı duyarlılık” genellikle site lateks ürün temas deri bir deri döküntüsü olarak görülüyor. Bu döküntü oldukça ağır olabilir. lateks alerjisinin daha tehlikeli form bir olduğunu “hemen tepki” lateks. Bu da anafilaksi denir. Anafilaksi ciddiye düşük kan basıncı neden olabilir, nefes alma zorluğu, ve hatta ölüm. Bazı hastalarda ateş saman için nazal pasaj benzer tahriş yaşayabilirsiniz (alerjik rinit).

gecikmiş aşırı duyarlılık reaksiyonu bulmak için, lateks, onun koruyucuları ve hızlandırıcıları cilt standart yama testi kullanılarak yerleştirilir. ani tepki mümkün yama testi ile çünkü Dikkat kullanılır. ani tepki algılamak için, kan testi ve deri testi kullanılabilir. Ile lateks alerjisi, kan testi ilk potansiyel şiddetli reaksiyon nedeniyle yapılır.

Kimler risk altındadır? - Lateks Alerjisi

Bazı insanlar genetik yatkınlık ile lateks alerjisi olmak üzere doğarlar. Ancak, lateks maruziyeti tekrarlanan gerekli bir alerji geliştirmek için. Bir kişinin defalarca lateks maruz ise, "daldırma özellikle ürünler,"Lateks alerjisi riski önemli ölçüde artar. Bu nedenle, riskli kişilerin sağlık çalışanlarının ürün lateks maruz (eldiven ve kateterler gibi), kullanım sık cerrahi veya kateter gerektirir kişi, üretim veya lateks ürünleri dağıtım ve işçiler. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, omurga veya üriner sistemin cerrahi olmayan insanların nedenlerle lateks allerjisi çok daha yüksek bir risk bilinmeyen var.

Ayrıca insanlar lateks alerjisi arasında eşsiz besin allerjisi ilginç bir dernektir. İnsanlar lateks alerjisi sık muz alerjisi ve kivi gibi bazen diğer gıdalar, papaya, avokado ve kayısı. Besin allerjisi gerçek olan bu dernek, ama ilişkinin nedeni belirsiz.