Tıp


Ne romatoid artrit olduğu (RA)?

Romatoid artrit (RA) eklem kronik inflamasyon nedenleri otoimmün bir hastalıktır. Romatoid artrit ayrıca eklem çevresindeki doku iltihabı neden olabilir, vücutta yanı sıra diğer organlarda. Otoimmün hastalıklar vücut dokuları yanlışlıkla kendi bağışıklık sistemi tarafından saldırıya ortaya çıkar hastalıklar vardır. Bağışıklık sistemi normal olarak tasarlanmış hücreleri ve antikorların karmaşık bir organizasyon içeren “aramak ve yok etmek” Vücudun işgalciler, özellikle enfeksiyon. otoimmün hastalıkları olan hastalar kendi vücut dokuları hedef aldığını kanlarında antikor var, nerede inflamasyon ile ilişkili olabilir. vücudun birçok diğer organları da etkileyebilir Çünkü, romatoid artrit ve sistemik bir hastalık olarak adlandırılır bazen romatoid hastalık denir.

Romatoid artrit kronik bir hastalık olmakla birlikte, yıllarca sürebilir anlam, Hastaların belirti vermeden uzun süre yaşayabilirsiniz. Ancak, Romatoid artrit genellikle eklem yıkımı ve fonksiyon kaybına yol açan bir potansiyele sahip bir progresif bir hastalıktır.

Ortak bir iki kemik vücut parçaları hareket imkanı buluştuğu yerdir. Artrit eklem iltihabı anlamına gelir. Romatoid artrit eklem iltihabı şişme nedenleri, ağrı, sertlik, eklemlerde ve kızarıklık. romatoid hastalık iltihap da eklem çevresindeki dokularda ortaya çıkabilir, tendonlar gibi, ligamentler, ve kaslar.

Romatoid artrit ile bazı kişilerde, kronik inflamasyon kıkırdak yıkımına yol açar, kemik, ve bağlar, eklemlerin neden deformitesi. eklemlerde hasar hastalığın erken ortaya çıkabilir ve ilerici olmak. Dahası, çalışmalar eklemlere ilerici hasar mutlaka ağrı derecesi ile ilişkili olmadığını göstermiştir, sertlik, ya da eklemlerde şişlik mevcut.

Romatoid artrit yaygın bir romatizmal hastalıktır, yaklaşık etkileyen 1.3 Amerika Birleşik Devletleri'nde milyon kişi, Güncel nüfus sayımı verilerine göre. Hastalık üç kat daha fazla kadınlarda erkeklerden daha sik görülmektedir. Aynı derecede her ırktan insanlar afflicts. Hastalık herhangi bir yaşta başlayabilir, ama çoğu zaman sonra başlar 40 yaş ve daha önceki yıllarda 60 yaşları. Bazı ailelerde, birden çok üye etkilenebilir, hastalık için genetik bir temeli düşündüren.