Tıp


Ne romatoid artrit nedenleri?

Romatoid artritin nedeni bilinmemektedir. enfeksiyöz ajanlar olsa gibi virüsler, bakteri, ve mantarlar uzun düşünülmektedir, hiçbiri nedeni olarak kanıtlanmıştır. Romatoid artritin neden dünya çapında bir araştırma çok aktif bir alandır. Bu kalıtımsal olabilir eğilim romatoid artrit geliştirilmesi düşünülmektedir. Aynı zamanda bazı enfeksiyonlar veya faktörlerin ortamında duyarlı kişilerde bağışıklık sisteminin aktivasyon tetikleyici olabileceği şüphesi. Bu yanlış yönlendirilmiş bağışıklık sistemi daha sonra vücudun kendi dokularına saldırıları. Bu vücudun çeşitli organlarında eklemlerde iltihaplanma ve bazen yol açar, akciğerler veya gözleri gibi.

Tam tetiği ne olursa olsun, sonucu eklemlerde iltihaplanma ve vücut bazen diğer dokulara teşvik kadar dişli bir bağışıklık sistemi. Bağışıklık hücreleri, denilen lenfositler, aktif ve kimyasal habercilerdir (sitokinler, tümör nekroz faktörü / TNF gibi, interleukin-1/IL-1, ve interleukin-6/IL-6) iltihaplı alanlar olarak ifade edilmiştir.

Çevresel faktörler de romatoid artrit neden bazı rol oynamaktadır. Örneğin, Bilim adamları tütün romatoid artrit gelişme riskini artırdığını bildirmişlerdir.