Tıp


Ne sarkoidoz olduğunu?

Sarkoidoz bir hastalık olduğu vücut dokularının iltihabı belirli bir tip sonuçlar. Hemen hemen her vücut organ görünebilir, ancak akciğer veya lenf düğümlerinde en sık başlar.

Sarkoidoz nedeni bilinmemektedir. Hastalık aniden ortaya çıkabilir ve kaybolur. Veya yavaş yavaş gelişebilir ve gelir ve gider belirtileri üretmeye devam, bir ömür boyu bazen.

sarkoidoz ilerledikçe, mikroskopik inflamasyon belirli bir form topakları, denilen granülomlar, Etkilenen dokularda görünür. Olguların çoğunda, Bu granülomlar kadar açık, ile veya tedavisiz. granülomlar iyileşmek olmayan ve kaybolur bazı durumlarda, dokularda iltihaplı kalmak ve yaralı olmak eğilimindedir (fibrotik).

Sarkoidoz ilk üzerinde tespit edildi 100 yıl önce iki dermatologlar tarafından bağımsız çalışma, Dr. İngiltere ve Dr Jonathan Hutchinson. Norveç'te Sezar Boeck. Sarkoidoz aslında Hutchinson hastalığı veya Boeck hastalığı adı verildi. Dr. BoeDr Yunanca kelime hastalık için moda bugünkü adı için gitti “sandık” ve “OID,” anlam eti gibi. Terimi sık sık hastalık nedeniyle oluşan cilt döküntüleri tarif.