Tıp


sarkoidoz ile yaşamak

Sarkoidoz nedeni hala bilinmemektedir, bu yüzden şu anda önleyecek veya tedavi bu hastalığın bilinen bir yolu yoktur. Ancak, Doktorlar hastalığın yönetim tecrübesi bir hayli oldu. Sarkoidozlu çoğu kişinin normal bir yaşam sürmeye dikkat edilmelidir.

Eğer sarkoidoz varsa, Eğer mantıklı sağlık önlemleri uygulayarak kendine yardım edebilirsin. Sigara olmamalı. Ayrıca toz ve kimyasallar ciğerlerinin zarar verebilecek gibi diğer maddelere maruz kalmaktan kaçınmalıdırlar.

sarkoidoz hastalar iyi bir akciğer uzmanı veya sarkoidoz özel bir çıkarı olan bir doktor tarafından tedavi edilir. Sarkoidoz uzmanları genellikle büyük araştırma merkezleri bulunmaktadır.

Eğer herhangi bir belirti sarkoidoz varsa, düzenli olarak bu hastalık izlenebilir ve doktorunuza başvurun, gerekirse, tedavi. olmasa bile doktora Düzenli diş muayenesi çok önemlidir hiçbir belirti mevcut. bir göz uzmanı tarafından göz muayeneleri sarkoidoz erken göz iltihabı algılayabilir.

şiddetli sarkoidoz hamile kalma olasılığını azaltmak rağmen, yaşlı kadınlar için, sarkoidoz ile birçok genç kadın sağlıklı bebekler tedavi sırasında doğum yapan. Hastaların planlama doktorları ile meseleyi görüşmek gereken bir bebek var. Tıbbi ve gebelik boyunca kontrolleri hemen sonra sarkoidoz hastalar için özellikle önemli olan. Bazı durumlarda, yatak istirahati, gebeliğin son üç ay içinde gerekli. aile ve yakın arkadaş yanı sıra, yerel akciğer kuruluşlarda, diğer kar amacı gütmeyen sağlık kuruluşları, ve kendi kendine yardım grupları hastalarda sarkoidoz ile baş yardımcı olmak için kullanılabilir. onlarla temas tutarak, kişisel duygu ve deneyimleri paylaşmak. Üyeleri de son bilimsel gelişmeler hakkında bilgi paylaşımı, Burada bir sarkoidoz uzman bulmak, ve nasıl bir öz-imajının iyileştirilmesine.