Tıp


Ne lupus nedenleri? Bu kalıtsal mı?

bilinmemektedir lupus neden anormal otoimmünitenin için kesin nedeni. Kalıtsal genlerin, virüsler, ultraviyole ışık, ve bazı ilaçlar tüm bazı rol oynayabilir.

Genetik faktörler otoimmün hastalıklara yakalanma eğilimi artış, ve bu lupus gibi otoimmün hastalıklar, romatoid artrit, ve otoimmün tiroid hastalıkları, genel nüfusa göre daha lupus olan kişilerin akrabaları arasında daha yaygındır. Bazı bilim adamları lupus bağışıklık sistemi daha kolay virüs veya ultraviyole ışığı gibi dış etkenler tarafından uyarılır inanıyoruz. Bazen, lupus belirtileri çöktürülmüş veya güneşe maruz kalmanın sadece kısa bir süre ile ağırlaştırılmış olabilir.

Aynı zamanda SLE bazı kadınlar adet dönemleri öncesi semptomların kötüleşmesine yaşayabilirsiniz bilinmektedir. Bu fenomen, SLE kadınların çoğunlukta olduğu birlikte, kadın hormonları SLE ifadesi önemli bir rol oynadığını düşündürmektedir. Bu hormonal ilişki bilim adamları tarafından devam eden çalışmanın aktif bir alandır.

Daha yakın, Araştırmanın önemli bir enzimin yetmezliği SLE gelişmeye katkısı hücreleri ölüyor kurtulmak için kanıt gösterdi. Enzim, DNase1, normalde ne denir ortadan kaldırır “çöp DNA” kolay elden çıkarmak için küçük parçaları içine kıyma tarafından ve diğer hücresel enkaz. Araştırmacılar farelerde DNase1 gen kapalı. Fareler doğumda sağlıklı çıktı, fakat altı ila sekiz ay sonra, DNase1 olmadan farelerin çoğunluğu SLE belirtileri gösterdi. Böylece, vücudun hücresel atık bertaraf kesintiye uğratabilir bir gen bir genetik mutasyon SLE başlamasında etkili olabilir.