Tıp


Ne Still hastalığı olan?

Hala hastalığı, iltihap içeren bir hastalık, yüksek spiking ateş ile karakterizedir, fani (geçici) somon renkli döküntüler, ve / veya artrit. Still hastalığı ilk çocuk yılında tanımlanmıştır, ama şimdi oluştuğu bilinmektedir, daha az yaygın, Erişkinlerde (kime bunu yetişkin başlangıçlı olarak Still hastalığı denir).

Ne Still hastalığı nedenleri?

okulların bir dizi olmuştur neden ilişkin düşünce(ile) Hala hastalığı. Bir kavram Still hastalığı mikrobu ile enfeksiyon nedeniyle olmasıdır. Başka bir fikir Still hastalığı aşırı duyarlı ya da otoimmün hastalık olmasıdır. Aslında, Hala hastalığının nedeni henüz bilinmiyor.

Nasıl yok jüvenil romatoid artrit ile Still hastalığı uyum içinde?

Hala hastalığı jüvenil romatoid artrit tipidir (JRA) ve aynı zamanda sistemik başlangıçlı JRA olarak bilinir. Tarafından “sistemik” onu birlikte eklem iltihabı ile tipik belirti ve sistemik bulguları ile başlar içindir (vücut çapında) hastalık, yüksek ateş gibi, bezi şişmesi, ve iç organ tutulumu. Hala hastalığı İngiliz doktor Sir George F almıştır. Yine (1861-1941).

Ne belirtiler ve Still hastalığının belirtileri nelerdir?

Hala hastalığı genellikle sistemik başlar (vücut çapında) semptomlar. Aşırı yorgunluk artış yüksek ateş dalgaları eşlik edebilir günlük 102 derece F (39 derece C) hatta daha yüksek ve hızla normale veya aşağıda dönüş. Ateş her gün yaklaşık aynı zamanda ortaya genellikle ani. Bir soluk somon renkli deri döküntüsü karakteristik olarak gelir ve gider ve kaşıntı yok.

İştahsızlık, bulantı, ve kilo kaybı sıktır. da yaygın lenf bezlerinde şişme var olan, dalak ve karaciğer büyümesi, ve boğaz ağrısı. Bazı hastalarda kalp çevresinde iltihap geliştirmek (perikardit) and lungs (plörit), kalbin etrafında zaman zaman sıvı birikimi ile (perikardiyal efüzyon)ve akciğerlers (plevral efüzyon). Artrit, ile eklem şişmesi, döküntü ve ateş bir süre için mevcut edildikten sonra sık görülür. artrit başlangıçta sistemik belirtilerin etkileyici doğası nedeniyle gözden kaçabilir rağmen, Still hastalığı olan herkes sonunda eklem ağrısı gelişir ve şişlik. Bu genellikle birçok eklemleri tutan, (poliartiküler artrit). Herhangi bir eklem etkilenebilir, Hala hastalığında eklem tutulumu tercihli desenler olsa da.