Tıp


Ne isilik nedenleri?

Ne isilik nedenleri? Nasıl zehirli sarmaşık tespit yapmak?

Zehirli sarmaşık iletişim sık görülen bir nedenidir dermatit olduğunu, deri ile doğrudan temas gelir şeye karşı alerjik reaksiyon. bitkiler bir tepki olarak allerjik kontakt dermatit bazen de alerjik phytodermatitis denir. Bu durum oldukça tatsız olabilir ancak ciddi sağlık riskleri teşkil etmez. Önleme durumunun iyi olduğu.

Zehirli sarmaşık tek bir reçine alerjik isilik neden olabilir bir urushiol denilen üretmek birçok bitki biridir. İlgili bitkiler tanıdık zehir meşe ve sumak yer, Bu arada zehirli sarmaşık ile, bitki ait Toxicodendron cins. Bitkilerin farklı coğrafi dağılımları bulunur ve mevcut ABD genelinde vardır. çöl alanları hariç, yüksek yükselmeler (yukarıda 4,000 feet), Alaska, ve Hawaii. (Zehirli sarmaşık en doğu ABD'de yaygındır. ve zehir meşe ve sumak Güneydoğu'da.) Döküntüler bu bitkiler her benzer bir görünüme sahip üretmek. Buna ek olarak, Aynı urushiols de mango bulunur, kaşu, ve gingko ağaçları. mango durumunda, peeling meyve dermatit önler. Bütün meyve basın İnsanlar, kabuklu dahil, derilerinde karşı ağız çevresinde şiddetli bir reaksiyon geliştirebilir. Yanan bitki örtüsü bir hakaret bitkilerin içeren Bu downwind de yaygın alerjik reaksiyonlar gelişebilir.

zehirli sarmaşık belirlenmesi

genellikle insanların zehirli sarmaşık bitki tanımak öğrenmek önerilse de (“Yaprakları üç, olmak bırakın”), pratikte, Bu zor olabilir, zehirli sarmaşık ve yakınları genellikle diğer bitki örtüsü ile karıştırılıp beri döküntü başlamıştır sonrasına kadar farkında değil. cilt durumlarda hangi çıkmamalarını zordur kapalı tutulması en iyi yolu sorunu önlemek için.

onlar buna maruz kalması durumunda yarısından fazlası nüfusun zehirli sarmaşık reçine tepki verebilir.