Tıp


Ne farklı cerrahi seçenekler? – eklem aspirasyonu

Cerrahi seçenekler arasında

1. anormal kıkırdak ve kemik temizliği, kemik dahil kaldırma Spurs,
2. eklem füzyonu, ve
3. eklem değiştirme ameliyatı.

el artrit ve bileğinin optimal cerrahi tedavi ve hastadan hastaya değişir birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler hastanın yaşı dahil, el hakimiyeti, istihdam, Ağrı seviyesini, fonksiyonel gol, ve altta yatan hastalık.

Zaman en iyi alternatif eklemin cerrahi temizleme?

Cerrahi ortak temizliği, veya kurtarma işlemi, genellikle erken durumlarda yapılır “aşınma ve yıpranma” artrit nerede ağrılı kemik veya Spurs var, romatoid artrit olgularında, Burada iltihaplı doku büyük miktarda var. kemik kaldırılması artrit parmaklarının ucunda eklemleri tutan, özellikle yararlıdır Spurs (distal interfalangeal veya DIP eklemler).

Ne ortak bir füzyon? Zaman en iyi cerrahi seçenek?

Bir eklem Fusion çıkarmadan içerir ortak ve cerrahi “eritme” kemik iki kemik etkin bir katı kemik haline böylece biter. Bu prosedür ve eklem tüm hareket sona böylece ağrı ortadan kaldırır. füzyon parası ve ağrı olan olumsuz az hareket ortadan kaldırılmasıdır ortak erimiş, hangi fonksiyonun sürebiliyor. Bu cerrahi seçenek ileri artrit hastaları için ayrılmıştır.

Ortak füzyon genellikle çok aktif genç hastalarda en iyi cerrahi seçenek. Genç hastalarda daha yüksek aktivite düzeyleri eşlik eklemlere artan stres talep nedeniyle eklem replasmanı için aday olmayabilir. Bu artan stres talep hızla dışarı giyebilir bir yapay eklem.

Zaman eklem protezi cerrahisinde en iyi cerrahi seçenek?

el Ortak protezi operasyonlarında el artrit tedavisi için mükemmel bir seçenektir büyük, düşük aktivitesi hasta ve romatoid artrit olanlar için. Eklem protezi uygulanan ağrı sağlayabilir, hareket artış parmak aralığı, ve el fonksiyonu iyileştirmek.