Tıp


Nasıl hasta artroskopi sonrası kurtarmak yok?

artroskopik cerrahi hemen sonra, hasta uykulu olabilir, özellikle genel anestezi kullanılmış olup olmadığını. Gerekirse ilaçlar ağrı kontrolü için uygulanmaktadır. Lokal anestezi kullanılmışsa, hiç ağrı olabilir prosedürü tüm hemen sonra. Spinal veya bölgesel anestezi kullanılmışsa, uyuşukluk ve yavaş yavaş ortadan ekstremite zayıflığı olabilir hasta eve gönderilmeden önce.

artroskopi gelen cerrahi kesi küçük. Genellikle birkaç oluşur 5 mm (1/4 inç) eklem her iki tarafında kesiler, Bu ameliyat sonrası sargılar vardır. Bandaj bu yara sitelerden doku drenajı bazı absorbe edebilir. Bandaj sadece tedavi cerrah yada hemşire gözetiminde kaldırılması gerektiğini. Aksi ameliyat sonrası ilk birkaç gün boyunca mümkün olduğu kadar kuru tutulmalıdır. onlar alışılmadık eklem ağrısı geliştirmek derhal Hastalar, hekim ofisinde bildirmeli, şişme, kızarıklık veya sıcaklık, ya da eğer yaralama ortak alan.

birkaç gün için artroskopi sonrası, buz uygulayarak ağrı ve şişlik en aza indirmek için paketleri ise hastalar genellikle dinlenme ve ortak yükseltmesine istenecek. Ameliyattan sonra, bir egzersiz programı yavaş yavaş eklem çevresindeki kasları güçlendirir başlatılır ve yara izi önler (kontraktürü) yumuşak dokuları çevreleyen. Amaç hızlı ve güvenli bir şekilde istikrar ve güç eklem kurtarmak için, birikmesi skar dokusu önlerken. Bu program bu yöntemin en uygun sonuç için kurtarma sürecinin önemli bir parçasıdır.