Tıp


Ne Asperger sendromuna neden?

bir sonuç kabul ederse Asperger sendromu otistik bozukluklar biri olduğunu, sonra Asperger sendromunun nedenleri otizm nedenleri olarak aynı olması beklenir. Otistik bozukluk kesin nedenleri tespit edilmemiştir, kalıtsal bir halde (genetik) bileşeni dahil olduğuna inanılıyor. Asperger sendromu aileden görülmüştür ki aslında bu fikir destek. Bazı durumlarda, otistik bozukluklar toksik maruziyet ile ilgili olabilir, teratojenler, Gebelik ya da doğum ile ilgili sorunlar, ve prenatal enfeksiyonlar. Bu çevresel etkiler veya değiştirmek için potansiyel artış altta yatan genetik defekt şiddetini birlikte hareket edebilir.

Bazı yazarlar aşı poz için nedensel bir rol tavsiye ettiler (özellikle aşı ve thimerosal kızamık, Bazı aşıların içinde kullanılan cıva koruyucu) Otizmde. Ancak, epidemiyolojik kanıt ezici çoğunluğu aşı ve otizm arasında bir ilişki için hiçbir kanıt gösterir, ve uzmanlar bu teoriyi kuşkuyla bakmış.

Nasıl ortak Asperger sendromu?

Asperger sendromu 5 kat daha fazla erkek çocuklarda kızlara oranla daha sık. Son yıllarda, otizm spektrum bozuklukları sayısı ABD'de önemli ölçüde artmıştır. artış nedeni tam olarak belli değil, ama muhtemelen nedeniyle hem iyileştirmeler ve değişiklikler tanı sürecinde çocukların sayısında artışa neden tespit olmanın, bozukluklar kendilerini insidansında gerçek artış bir ölçüde de. En son araştırmalar gösteriyor 1 dışında her 110 ABD'de çocuk bir otistik spektrum bozukluğu var.

Asperger sendromu etkilediği tahmin edilmektedir 2.5 dışında her 1000 çocuklar, Otistik bozukluğu olan çocukların toplam sayısı dayalı.