Tıp


Ne zehirli sarmaşık için tedavi, meşe, ve sumak dermatit?

zehirli sarmaşık dermatit için en iyi yaklaşım olduğunu önleme. sabun ve su ile yıkama döküntü şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir, ona maruz başladıktan sonra yapılmalıdır, çünkü ancak bu genellikle pratik değildir. (Sonra 10 dakika, sadece 50% reçine çıkarılabilir, tarafından 30 dakika sadece 10%.)

Bir kez o başlar, Döküntü genellikle kendi tarafından temizler 14-21 gün. Tedavi kaşıntı kontrol altında yönlendirilir. Oral antihistaminikler (difenhidramin gibi [Benadryl.]) biraz kaşıntı yardımcı olabilir, ama genellikle en fazla uyuşuk insanlar yaparım. Kortizonlu kremler, olup sayaç veya üzerinde reçete, hemen uygulandığı takdirde sadece yararlıdır, kabarcıklar görünmeden önce, veya daha sonra, kabarcıklar kadar kurudu zaman. soğuk su veya Burow çözümü ile sıkıştırır (reçete olmadan kullanılabilir) sızmak kuru hızlı yardımcı olabilir.

Zaman döküntü şiddetli, Böyle bir yüz etkiler zaman veya kabarma geniş nedenleri olarak, oral steroidler (örneğin, prednizon) hızlı gelişme üretmek yardımcı olabilir. Tedavi Bu ders sağlanmalıdır, genellikle doz azalan, için 10-14 gün veya daha uzun bazı durumlarda, döküntü rebound sahip önlemek ve şiddetli Duruma. Hastalar kortizon hapları altı günlük bir paket verilir genellikle kötü tekrar doz çok düşük olduğu ve çok kısa sürede uygulandı zaman bunu tam olsun.

Folklor, tıbbi ve aksi, onayladığı diğer ajanlar, zehirli sarmaşık ve ilgili bitki zehirlenmeleri için tedavi olarak et tenderizer çay poşetleri aloe yaprakları a kadar. Bu ilaçlar genellikle zararsız olmasına rağmen, onlar şüpheli değeri vardır.