Tıp


Nasıl bu zehirli sarmaşık ile temasa geçebilirsiniz, meşe, ve sumak önlenebilir?

Zehirli sarmaşık ve yakınları genellikle diğer bitki örtüsü arasında gizlidir. tam olarak ne gibi bilmek bile, çok temas onlarla gelen önlemek zordur. rahatsız olabilir, uzun pantolon ve sıcak havalarda uzun kollu giymiş olsa, önemlidir bu nedenle zaman bitkilerle temas göremediğinde olabilir yapmaktır, Eğer arka tarafında ya da yürüyüş içinde ormanda bahçe olup olmadığına. Sözde “bariyer kremler” biraz yardımcı olabilir, ancak çok etkili değildir.

Ne zaman otlar yukarı çekerek, edenlerin eldiven içine her zaman kolları sokmak için emin olmalısınız alerjik olabilir, kollu ön kolda yukarı doğru sürmek ve bilek ve kol maruz kalması eğilimi. Vinil eldiven iyi urushiol çekmez ve, bu nedenle, daha fazla kumaş veya deri daha önlenmesinde etkili eldiven.

Eğer zehirli sarmaşık maruz olabilir düşünüyorsanız, soğuk su ile kısa sürede cildi yıkamak. Yarım saat sonra, ancak, Bu artık tepki önlemek olasıdır. Yukarıda açıklandığı gibi, yıkama Evcil ve giyim da sınırlı yardımcı olabilir.

Girişimleri onlara ağız yoluyla zehirli sarmaşık vererek veya enjeksiyon yoluyla geçmişte yargılandı insanlar duyarsızlaştırmak ancak ve tehlikeli etkisiz olduğu ortaya çıktı.

Poison Ivy, Meşe, ve Sumak

* Pek çok insan zehirli sarmaşıktan döküntüleri duyarlı, meşe, ve sumak.
* Petrol sap, denilen urushiol, döküntü nedenleri.
* Zehirli sarmaşık bulaşıcı değildir.
* yağlı su ve sabun ile deri sap Yıkama derhal döküntü önlemeye yardımcı olabilir.
* bitkiler temastan kaçınılması döküntü önleyebilirsiniz.