Tıp


Ne asit belirtileri nelerdir?

bu hafif özellikle de asit ile ilgili herhangi bir belirti olabilir (genellikle az hakkında 100 - 400 Erişkinlerde ml). daha fazla sıvı birikimi olarak, artmış karın çevresi ve boy sık görülür. Karın ağrısı, rahatsızlık, ve şişkinlik sık sık asit olarak görülüyor büyür. Nefes darlığı da diyafram üzerinde artan baskı ve plevral sıvıların neden diyafram arasında sıvı göç nedeniyle büyük Asitli olabilir (akciğer çevresinde sıvı). Bir kozmetik büyük göbek disfiguring, nedeniyle asit, Ayrıca bazı hastalarda sık görülen bir husustur.

Ne asit için risk faktörleridir?

asit en sık nedeni karaciğer sirozu olan. Gelişmekte olan asit ve siroz için risk faktörlerinin çoğu benzer. En sık görülen risk faktörleri hepatit B dahil, Hepatit C, ve uzun süreli alkol kullanımı. Diğer potansiyel risk faktörleri diğer temel şartlara bağlıdır, konjestif kalp yetmezliği gibi, malignite, ve böbrek hastalığı.

Ne asit?

* Asit karın anormal birikimi sıvı anlamına gelir (periton) oyuk.

* asit en sık nedeni karaciğer sirozu olan.

* asit tedavisi altta yatan nedene bağlıdır.

Asit sıvı birikimi (soluk sarı ve berrak sıvı genellikle seröz sıvı) karın içinde (periton) oyuk. Karın boşluğu göğüs boşluğu altında bulunan, diyafram ile ondan ayrılmış. Asit sıvı karaciğer hastalığı gibi birçok kaynaktan olabilir, kanserleri, konjestif kalp yetmezliği, veya böbrek yetmezliği.