Tıp


Ne asit için komplikasyonlar?

asit bazı komplikasyonlar büyüklüğü ile ilgili olabilir. sıvı birikimi diyafram ve plevral sıvı oluşumu sıkıştırarak solunum güçlüğü neden olabilir.

Enfeksiyonlar asit başka bir ciddi komplikasyonudur. hastalarda portal hipertansiyona bağlı asit ile, bağırsak bakteri kendiliğinden periton sıvısı istila edebilir (asit) ve bir enfeksiyona neden. Bu spontan bakteriyel peritonit veya SKB Called olduğunu. Antikorlar ve asit nadirdir, bu nedenle, asitik sıvı bağışıklık yanıtı oldukça sınırlıdır. SBP tanısı parasentez performans ve analiz sıvı beyaz kan hücreleri veya bakteriyel büyüme kanıt sayısı için yapılır.

Hepatorenal sendromu nadirdir, ancak potansiyel olarak ölümcül ciddi (ortalama sağkalım oranları arasında değişen 2 hafta ile ilgili 3 ay) ilerleyici böbrek yetmezliğine yol karaciğer sirozu ile ilgili asit komplikasyon. Bu sendromun mekanizması tam olarak bilinmemektedir, ancak sıvı kaymalar kaynaklanabilir, böbrekler bozulmuş kan akımı, diüretikler aşırı, ve idaresi veya tezat böbrek için zararlı olabilecek ilaçlar.

asit önlenebilir mi?

asit önlenmesi büyük oranda asit yol açan altta yatan risk faktörleri önlemek içerir.

bilinen ilerlemiş karaciğer hastalığı ve siroz herhangi bir nedenin olan hastalarda, alkol alımı kaçınma belirgin asit oluşturma riskini azaltabilir. Nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar [ibuprofen (Advil, Motrin, vb)] onlar böbreklere kan akımı azalabilir olarak da sirozlu hastalarda sınırlı olmalıdır, böylece, su ve tuz atılımını sınırlayıcı. diyet tuz kısıtlamalarını uymak da asit azaltan bir diğer basit önlem olduğunu.