Tıp


Pul pul deri enfeksiyonu nedeniyle değil yamalar – Deri döküntüleri

Pullu, kaşıntılı deri genellikle egzama olarak adlandırılır biri koşulları temsil yamalar.

Atopik dermatit: Atopik dermatit belki egzama en sık görülen. Bu genellikle çatlak yanakları gibi çocukluk çağında başlar ve pullu saçlı deride lekeler kalıtsal bir cilt sorunudur, silah, bacaklar, ve gövde. Daha sonra çocukluk çağında, atopik dermatit diz ve dirseklerde iç yönlerini etkileyebilir. Yetişkinler ellerde atopik dermatit olsun, Göz kapakları etrafında, Genital üzerinde, gibi gibi vücudun bir bütün.

Kelime dermatit deri iltihabı anlamına gelir. Atopik alerji ile ilişkili olabilir ve aileler çalıştırmak eğilimindedir hastalıklar anlamına gelir. Atopik hastalıklar, astım dahil, ya da ateş, ve atopik dermatit. In fact, insanlar ne doktorlar olarak egzama arama anlamlara gelebilir “alerjik Aslında8221; In fact, ancak, atopik dermatit olan hastalarda alerjik olabilir, ancak atopik dermatit vakalarının çoğu alerjik kendileri değildir.

Egzama geliyor ve kendi program devam ediyor ve alerji olağan şüpheliler ile ilgili değildir — gıdalar, sabunlar, ve deterjanlar — hangi flare-up sorumlu olabilir. Çoğu durumda, diyeti değiştirmek ve deterjanlar çok az egzama yardımcı olur.

Atopik dermatit çoğunlukla kötü kış aylarında olduğu, hava soğuk ve kuru olduğunda, çok sık deriyi tahriş edebilir ve durum ağırlaştırmak yıkama ki. cilt hissediyor rağmen “kuru,” gerçekten değil; o iltihaplı olduğunu, ve bu nedenle tek başına çok fazla yardımcı olmuyor nemlendirici. atopik dermatit bazı hastaların döküntü, ancak, kötü yaz olur, Başkaları anlamlı mevsimsel değişimi deneyimi süre. Zaman zaman, Egzama, özellikle bir veya daha fazla yıl zahmetli olabilir, Sadece büyük ölçüde uzun süre sonra azalır ve küçük tedavi ve dikkat gerektiren.

Cilt atopik dermatit etkilenen çok kaşıntılı ve iltihaplanır. Kırmızı görünebilir, şişmiş, ve kırık. Bazı durumlarda, cilt de ağlamaya ve kabuk. Bu, özellikle bebeklerde ve çocuklarda doğrudur. bu tür kabuklar ve yansıtmakta Sıvı genellikle enfekte değildir; çıkınca ne vücudun normal doku sıvıdır. Tedavi egzama için özel faydalıdır, değil antibiyotikler.