Tıp


Pul pul deri mantar veya bakteri enfeksiyonu tarafından üretilen yamalar – Isilik

Ne zaman enfeksiyonlar döküntüler olarak görünür, En sık suçluları mantar veya bakteri enfeksiyonlarıdır.

Mantar enfeksiyonları: Mantar enfeksiyonları oldukça yaygın olmakla beraber görünmüyor neredeyse sık olarak egzama kategoride döküntüler. Belki de en sık tanı hata hem hasta hem de non-dermatoloji hekimi tarafından yapılan neredeyse otomatik olarak pul pul döküntüler aramak için “bir mantar.” Örneğin, silah birkaç pullu lekeler kimse ile, bacaklar, ya da yarım kalmış çok daha muhtemel egzama veya gerçek ringworm daha dermatit bir form sahip olmak (mantar için rahip olmayan kimse görev). Aynı şekilde, maya botanik mantar ve ilgili cilt döküntüleri neden olabilir. Bunlar deri kıvrımları etkiler eğilimi (meme veya kasık altında deri gibi). Onlar ateşli kırmızı göz ve kenarlarında püstül var. ringworm ile olduğu gibi, hayır egzama veya tahriş daha birçok kızarıklıklar etiketli olsun “mantar enfeksiyonları.”

Mantar ve mantar enfeksiyonları hijyen ile pek var — temiz insanlar onları, çok. kendi itibarını rağmen, mantar döküntüleri genellikle köpek ya da diğer hayvanlardan yakalanmış değil, ne bunlar kolayca gyms aktarılır, duş, havuzları, ya da soyunma odaları. Çoğu durumda, onlar çok kişi ya arasında bulaşıcı değildir.

Tedavi genellikle basittir. Çok etkili antifungal kremler eczaneden reçetesiz satın alınabilir, dahil 1% klotrimazol. (Lotrimin., Mycelex.) ve 1% terbinafin. (Lamisil). Bu başarısız zaman, econazole gibi reçeteli kremler 1% (Econazole) ve ketokonazol 2% (Nizoral) yardımcı olabilir. geniş durumlarda, ya da ne zaman Ayak tırnaklarında kLamisilktadırlar, Oral terbinafin (Lamisil) yararlı olabilir.

bir mantar art arda başarısız tedavi olmuşsa, Bu olasılık gerçekten bir mantar ile ancak tamamen farklı tedavi edilmelidir egzama yerine bir form başlamak için hiçbir zaman dikkate değer bir.

Bakteriyel enfeksiyonlar: Derinin en sık görülen bakteriyel enfeksiyon impetigo olduğunu. Impetigo Staph veya strep mikropların neden olduğu ve çok daha erişkinlere göre çocuklarda yaygındır. Yeniden, kötü hijyen az ya da hiç rol oynar. basitrasin gibi reçetesiz antibakteriyel kremler (Neosporin) çok etkili değildir. Oral antibiyotikler veya reçete gücü mupirosin gibi kremler (Bactroban.) ihtiyaç genellikle.