Tıp


Kırmızı, kaşıntılı darbelere veya yamalar yere – Alerji, Isilik

Bu tür salgınları genellikle ya viral ya da alerjik.

Viral döküntü: Süre cildin kendisini viral enfeksiyonlar, herpes veya zona gibi (suçiçeği in kuzeni), Çoğunlukla vücudun bir kısmına lokalizedir, viral döküntüler daha sık simetrik ve her yerde. Hastalar bu döküntüler veya öksürük gibi diğer viral semptomlar olabilir veya olmayabilir, hapşırma, veya mide (bulantı). Viral genellikle son birkaç gün bir hafta döküntüleri ve kendi yol. Tedavi kaşıntı kabartma yönelik olduğunu, eğer varsa,.

Allerjik ilaç döküntüsü: En alerjik ilaç döküntüleri yeni bir ilaç, iki veya üç hafta içinde başlar, kişi önce uyuşturucu almış özellikle. Çok aylar ya da yıllar için reçete edilmiştir ilaç için olası bir alerjik reaksiyona neden olduğunu. genellikle spesifik bir test olup bir döküntü alerjik olduğunu kanıtlamak için olduğundan, Doktorlar ne olduğunu görmek için bir şüpheli uyuşturucu durdurma tavsiye edebilir. döküntü ilaç almayan bir hafta içinde kaybolur etmezse, alerji olası değildir.

Rağmen gıdalar, sabunlar, ve deterjanlar genellikle yaygın kızarıklıklar için suçlanmaktadır, nadiren suçluları vardır.

Diğer döküntüler

Kurdeşen (ürtiker) kaşıntılı olan, gelir ve vücudun çeşitli yerlerinde devam kırmızı izleri. En kovan alerjik değildir, ders çalıştırmak, ve aynı derecede gizemli olarak geldiklerini yok. Isilik bir cilt tahrişi aşırı terleme sıcak sırasında neden olduğu, nemli hava. Herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir ancak en küçük çocuklarda yaygındır. Isilik sivilce ya da küçük kabarcıklar ve kırmızı küme benziyor. Daha boyun ve üst göğüs üstünde oluşma olasılığı daha yüksektir, kasıkta, göğüsler altında, dirsek kırışıklıklar ve.