Tıp


Ne bir döküntü için tedavi?

En döküntüler bir kişi veya tehlikeli çevresinde değil (onlar bir bulaşıcı hastalığın bir parçası suçiçeği gibi olmadıkça). Birçok döküntüleri son bir süre kendi üzerinde daha iyi olsun. Bu nedenle ve kaşıntılı gibi belirtilerinin tedavisinde mantıksız değil ve / veya birkaç gün kuru cilt olup durumu hafif alır ve uzaklaşır görmek için.

Reçetesiz (over-the-counter) ilaçları içerir

* kafur içeren anti-kaşıntı kremleri, mentol, pramoxine (Kaşıntı-X, Sarna Hassas), veya difenhidramin (Benadryl.);

* difenhidramin gibi antihistaminikler (Benadryl.), klorfeniramin (Klor-Trimeton), veya loratadine (Claritin, Claritin RediTabs, Alavert); ve setirizin (Zyrtec);

* losyonlar nemlendirici.

Bu tedbirlerin yardımcı olmazsa, veya kızarıklık devam ederse ya da daha yaygın hale, genel bir doktor veya dermatolog ziyaret tavsiye edilir.

Orada birçok, döküntüleri biz bu makalenin konusu değil diğer birçok türde. Bu yüzden, o iki kat önemlidir, sen neden ya da döküntü tedavisi hakkında sorularınız varsa, doktorunuza başvurmanız. Bu makale gerçekten gibi başlık işaret ettiği: “Isilik 101: Yaygın deri döküntüleri giriş.”

döküntüler hastalarda çiçek aşısı üzerine bir söz

atopik dermatit ya da egzama olan insanlar çiçek aşısı olmamalıdır, olsa da olmasa da durum etkin. Hastalarda atopik dermatit daha yatkındır sahip ciltlerinde virüs yaymak, hangi yol açabilecek ciddi bir, hatta yaşamı tehdit eden durum egzama Vaccinatum denir. diğer döküntüler durumunda, komplikasyon riski çok azdır. Consult çiçek aşısı konusunda doktorunuzla.