Tıp


Ne alerji için bir deri testi olan?

Bu bir test cilt üzerinde yapılan alerji madde tespit edilmesidir (alerjen) Bir alerjik reaksiyon için tetikleyici olduğunu.

Nasıl bir alerji deri testi yapılır?

şüpheli alerji kışkırtan madde küçük bir miktar (alerjen) cilt üzerine yerleştirilir. Cilt hafifçe özel steril iğne ile küçük damla ile çizilmişse. Bir alerji deri testi de çizik testi denir.

Ne pozitif deri testi olan?

Eğer cilt reddens ve, daha da önemlisi, O kabarıyor eğer, Daha sonra testi pozitif ve alerji bu maddeye muhtemel kabul edilir gibi okunur.

Bunu bir deri testi bir örnek vermek?

Belirli bir yiyeceğe alerjisi şüpheleniliyorsa, bir deri testi şüpheli gıda ekstresi seyreltik kullanır. Bu özel ekstresi sıvı önkol veya geri cilt üzerine yerleştirilir küçük bir damla. Bu temel cilt hafifçe özel steril iğne ile küçük damla ile çizilmişse. Eğer cilt reddens ve, daha da önemlisi, O kabarıyor eğer, Daha sonra testi pozitif olarak okunur. hiçbir tepki ise, olumsuz olarak okunur.

deri testi pozitif ise, o hastanın antikor türü vardır ima (IgE antikor) cilt uzman hücreleri serbest histamin kızarıklık ve kaşıntıya neden üzerinde. (Bu hücreler mast hücreleri ve onlara bağlı IgE antikor adı verilen gıda denenmektedir özgüdür.)