Tıp


Ne alopesi areata nedenleri?

Mevcut kanıtlar alopesi areata bağışıklık sistemindeki bir anormallik neden olduğunu düşündürmektedir. Bu özel anormallik otoimmünite yol açar. Sonuç olarak, bağışıklık sistemine saldırarak, vücudun belirli dokularında. Alopesi areata olarak, Bilinmeyen nedenlerden dolayı, Vücudun kendi bağışıklık sistemine saldırarak saç köklerinin normal saç oluşumunu bozar. ve biyopsiler etkilenen cilt saç içindeki bağışıklık hücreleri göstermek nerede normalde mevcut değildir folikülleri. Ne neden bu bilinmiyor. Alopesi areata bazen alerjik hastalıklar gibi diğer otoimmun koşulları ile ilişkili, Tiroid hastalığı, vitiligo, lupus, romatoid artrit, ve ülseratif kolit. Bazen, Alopesi areata aile fertleri içinde gerçekleşir, genler ve kalıtım rolü öne.

Ne alopesi areata farklı desen bulunmaktadır?

En yaygın kalıp kafa derisi üzerinde saç kaybı bir veya daha fazla noktalar olduğunu. Ayrıca daha fazla saç inceltme genelleştirilmiş bir formu olarak kafa derisi boyunca alopesi areata yaygın olarak da adlandırılır. Bazen, tüm kafa derisi saç kaybı, bir durum alopesi totalis olarak anılacaktır. Daha az sıklıkla, bütün bütün vücuda kıl kaybı, denilen alopesi universalis, meydana. Bazen saç dökülmesi erkek sakalı tutabilen, bir durum alopesi areata barbe olarak bilinen.

Kim alopesi areata etkilenir?

Alopesi areata en sık çocuklarda görülür eğilimindedir, gençler, ve genç erişkinlerde. Ancak, aynı zamanda büyük bireylerin ve nadiren toddlers etkileyebilir. bulaşıcı olmayan Alopesi areata. O saç ki hormonal östrojen ve doğum kontrol veya saçlar için progesteron tedavi kesilmesini takiben gebelik sonuna ilişkili dökülme meydana gelebilir dökülme ile karıştırılmamalıdır.