Tıp


Ne Talasemiler neden?

Vücudunuzun kan hücreleri olmak üzere üç tip yapar: kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, ve trombosit (LEVHA-lets). Kırmızı kan hücrelerinin hemoglobin içeren, vücudun tüm parçaları için akciğerlerden oksijen taşıyan demir açısından zengin protein. Hemoglobin aynı zamanda karbondioksit taşır (bir atık gaz) ciğerlerinin vücudunuzdan olmak ekshale için.

Hemoglobin protein zincirlerinin iki tür vardır: alfa globin ve beta globin. vücudunuzun yeterince bu protein zincirlerinin yapmaz ise, kırmızı kan hücreleri düzgün ve form yok yeterince oksijen taşıyamaz. senin kırmızı kan hücreleri yeterince sağlıklı hemoglobin yapmadığınız takdirde Vücudunuz iyi çalışmaz.

Genler nasıl kontrol vücut hemoglobin protein zincirleri yapar. Ne zaman bu genlerin eksik veya değiştirilmiş, thalassemias meydana.

Thalassemias bozuklukları kalıtsal. Yani, onlar ebeveynlerden çocuklarına genler yoluyla aktarılır konum. bir veli, ancak normal genler diğerine denir taşıyıcıları gelen anormal hemoglobin gen olsun insanlar. Taşıyıcılar genellikle hastalık dışında hafif anemi belirtisi var. Ancak, çocuklarına üzerinde anormal genler geçebilir.

talasemi şiddetli orta hem de velilerden anormal gen miras sahip olan kişiler.