Tıp


Talasemi ve belirtileri nelerdir?

Işaret ve thalassemias belirtileri oksijen yetersizliği nedeniyle kan bulunmaktadır. vücuda yeterli miktarda sağlıklı kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin yapmaz Bunun nedeni. belirtilerin şiddeti hastalığın şiddetine bağlıdır.

No Belirtileri

Alfa talasemi sessiz gemileri genellikle hiçbir belirti veya hastalık belirtileri var. alfa globin protein eksikliği böylece hemoglobin normalde çalışıyor küçük olmasıdır.

Hafif Anemi

alfa veya beta talasemi taşıyıcılığı olan kişiler hafif anemi olabilir. Ancak, talasemi Bu tür birçok insan hiçbir belirti ya da belirti.

Hafif anemi yorgun hissetmenize neden olabilir. Genellikle demir eksikliği anemisi için yanlış's.

Orta Anemi hafif ve diğer belirti ve bulgular

beta talasemi intermedia İnsanlar orta hafif anemi var. Ayrıca diğer sağlık sorunları olabilir, gibi:

* Yavaşlatıldı büyüme ve gecikmiş puberte. Anemi, bir çocuğun büyüme ve gelişme yavaşlatabilir.

* Kemik sorunları. Talasemi kemik iliği yapabilir (kan hücrelerini yapan kemik içindeki süngerimsi malzeme) genişletmek. Bu normalden daha geniş kemikler nedenleri. Kemikler de kırılgan olabilir ve kolay bir mola.

* Genişlemiş dalak. Dalak vücudun enfeksiyonla mücadele yardımcı olur ve istenmeyen malzeme çıkarmak bir organdır. Bir kişi bir talasemi var, dalak çok sıkı çalışmaları var. Sonuç olarak, dalak normalden daha büyür. Bu anemi kötü yapar. dalak çok büyük olursa, o uzaklaştırılmalıdır.

Şiddetli anemi ve Diğer Belirti ve Semptomlar

hemoglobin H hastalığı ya da beta talasemi majör olan kişiler (Ayrıca Cooley's anemi denir) Ağır talasemi var. Belirti ve bulgular içinde meydana gelen ilk 2 yaşamın yıl. Onlar şiddetli anemi ve diğer ciddi sağlık sorunları içerebilir, gibi:

* Solgun ve cansız görünüm

* İştahsızlık

* Koyu renk idrar

* Yavaşlatıldı büyüme ve gecikmiş puberte

* Sarılık (cilt veya göz akı sarımtırak bir renk)

* Dalakta, karaciğer, ve kalp

* Kemik sorunları (Özellikle yüz kemikleri)