Tıp


Nasıl Talasemi tanısı?

Doktorlar thalassemias kan testleri ile teşhis, tam kan sayımı dahil (CBC) ve özel hemoglobin testleri.

* CBC, hemoglobin miktarı ve kan hücrelerinin farklı türleri hakkında bilgi sağlar, kırmızı kan hücreleri gibi, kan numunesinde. thalassemias olan kişiler normalden daha kanlarında daha az sağlıklı kırmızı kan hücreleri ve daha az hemoglobin vardır. alfa veya beta talasemi taşıyıcılığı olan kişilerin normal kırmızı kan hücreleri daha küçük olabilir.

* Hemoglobin testleri, kan örneği tür hemoglobin ölçmek. thalassemias kişiler alfa veya hemoglobinin beta globin protein zincirleri ile ilgili sorunlar.

Orta ve ağır thalassemias genellikle erken çocukluk döneminde tanı konur. Bunun nedeni belirti ve bulgular, Şiddetli anemi dahil, içinde beliren ilk 2 yaşamın yıl.

talasemi ve hafif formları olan kişiler rutin bir kan testi sonrasında teşhis edilebilir onlar anemi gösteriyor. Bir çocuk anemi varsa ve talasemi riski yüksek's etnik grubunun bir üyesidir Doktorlar talasemi şüpheli.

Doktorlar ayrıca demir miktarı kan olup olmadığını anemi eksikliği ya da talasemi demir nedeni bulmak için testler yapmak. Demir eksikliği anemisi vücudun yeterli demir hemoglobin yapmak zorunda değildir oluşur. talasemi anemi bir sorun nedeniyle iki alfa globin zincir veya hemoglobinin beta globin zincir oluşur, demir eksikliği değil çünkü.

thalassemias ebeveynlerden çocuklara geçer Çünkü, aile genetik çalışmalar da bozukluk tespit etmemize yardımcı olabilirsiniz. Bu öykü bir aile alarak içerir ve aile üyeleri üzerinde kan testleri yapıyor olsun herhangi bir eksik veya değiştirilmiş hemoglobin gen göstermek için.

Eğer thalassemias varsa ve çocuk sahibi mi istiyorsunuz aile üyelerinin biliyorsanız, Doktorunuzdan ve konuşurken düşünün / veya genetik danışmanı. Onlar riskini belirlemek bir çocuğa bozukluğunda geçmek için yardımcı olabilir.

Bir Bebeginiz ve siz ve eşiniz talasemi taşıyıcısı vardır, Eğer doğum öncesi test düşünebilirsiniz.

Prenatal test plasenta amniotik sıvı ya da doku örneği alarak içerir. (Amniyotik sıvı kesesi büyüyen embriyonun çevresindeki sıvı. Plasenta, anne karnında göbek kordonu verdiği organdır.) Sıvı veya doku üzerinde yapılan testler bebek talasemi ve ne kadar ciddi olması muhtemel olmadığını göstermek..