Tıp


Ne Hirschsprung hastalığı nasıl tedavi edilir??

Pull-Cerrahi ile

Hirschsprung hastalığı cerrahi ile tedavi edilir. Cerrahi denen bir çekme işlemi ile. Üç yaygın şekilde yapmak için bir çek-through, ve Swenson denir, Soave, ve Duhamel prosedürleri. Her biraz farklı yapılır, ama işe yaramazsa ve geriye kalan sağlıklı parçası bağlama bağırsak parçası yaptırmayı gerektirir anüs. Sonra pull-cerrahi ile, çocuğu olan çalışan bir bağırsak.

Ameliyattan önce: Hastalıklı bölümü çalışmıyor bağırsak parçasıdır.

Adım 1: Doktor hasta bölümü kaldırır.

Adım 1: Doktor hasta bölümü kaldırır.

Adım 2: Sağlıklı bölüm rektum veya anüs bağlı.

Adım 2: Sağlıklı bölüm rektum veya anüs bağlı.

Kolostomi ve ileostomi

Sık sık, pull-through tanı hemen sonra yapılabilir. Ancak, İlk bir Ostomi denilen cerrahi gerekebilir hasta olan çocuklar. Bu ameliyatın sağlıklı inmeden önce olsun çocuk yardımcı pull-through. Bazı doktorlar her çocukta yapmadan önce bir Ostomi yapmak çekme yoluyla.

Bir Ostomi yılında, doktorun hastalıklı bölümünü alır bağırsak. Daha sonra doktor bebeğin karında küçük bir delik keser. Delik bir stoma denir. Doktor stoma için bağırsağın üst kısmı bağlanır. Tabure stoma vücuda yaprakları ise bağırsak şifa alt kısmı. Dışkı bir çanta stoma etrafındaki deriyi bağlı girer. Size günde birkaç kez bu çanta boş gerekecektir.

Adım 1: Doktorun hastalıklı kısmının en alır bağırsak.
Adım 1: Doktorun hastalıklı kısmının en alır bağırsak.

Adım 2: Doktor stoma için bağırsak sağlıklı parçası bağlanır (karın içinde bir delik).
Adım 2: Doktor stoma için bağırsak sağlıklı parçası bağlanır

Doktor tüm kalın bağırsak kaldırırsa ve küçük stoma için bağırsak bağlanır, cerrahi bir ileostomi denir. Doktor kalın bağırsağın bir parçası bırakırsa bağlanan ve o stoma için, cerrahi bir kolostomi denir.

Sonra, doktor yapacak çekme yoluyla. Doktor stoma bağırsak keser ve hemen üstündeki verdiği anüs. Stoma artık gerekli değildir, bu yüzden doktor ya ameliyat sırasında o kadar sews veya ilgili bekler 6 hafta bu pull-çalışana emin olmak için.