Tıp


Ne atopik dermatit olduğunu?

Atopik dermatit olan bir çok ortak, sıklıkla kronik (uzun ömürlü) Dünya nüfusunun büyük bir yüzdesini etkileyen cilt hastalıkları. Ayrıca egzama olarak adlandırılır, dermatit, veya atopi. En çok, bunun cilt alerjisi veya hassasiyeti bir türü olarak düşünülebilir. Atopik dermatit triadı astım dahil, Alerji (ya da ateş), ve egzama. Bu hastalığın bilinen bir kalıtsal bir bileşendir, ve daha bazı ailelerde görülmektedir. Hastalığın ayırt edici deri döküntüleri ve kaşıntı dahil.

Kelime “dermatit” deri iltihabı anlamına gelir. “Atopik” kalıtsal hastalıkları anlamına gelir, ailelerde çalıştırmak eğilimindedir, ve sık sık birlikte ortaya. Atopik dermatit olarak, cilt son derece kaşıntılı ve iltihaplanır, kızarıklık neden, şişme, çatlama, ağlayan, kabuklanma, ve ölçekleme. Kuru cilt çok yaygın bir şikayet ve bazı tipik döküntü semptomları ve altta yatan bir neden olup.

atopik dermatit her yaşta ortaya çıkabilir rağmen, çoğu durumda, bebekler ve küçük çocuklar etkilediğini. Bazı durumlarda, o yetişkinlik içine sürebilir veya aslında ilk sonraki hayatında sırıtmak. Hastaların büyük bir kısmı çeşitli iniş ve çıkışlar ile uzun vadeli bir ders sahip olma eğilimi. Çoğu durumda, Zamanın dönemlerde zaman hastalık kötüdür vardır, denilen alevlenmeler veya fişekleri, cilt iyileştirdiğinde veya tamamen temizler hangi dönemler izler, denilen remisyonlar. onlar yaşlandıkça zaman atopik dermatit çok çocuk hastalığının kalıcı remisyon girmek, derileri biraz ve kolayca tahriş kuru kalır rağmen.

Birçok faktörün tetikleyebilir veya kötüye atopik dermatit, kuru cilt de dahil olmak üzere, mevsimsel alerji, sert sabun ve deterjan maruz kalma, yeni deri ürünleri veya kremler, ve soğuk hava. Çevresel faktörler atopik hastalık taşıyıcılığı miras kişilerin hayatlarında her zaman atopik dermatit belirtileri etkinleştirebilirsiniz.