Tıp


Ne çiller türleri vardır orada?

Orada çillerin iki temel tipi vardır: Basit çiller ve güneş yanığı çiller. Basit çiller genellikle tan oldular, yuvarlak, ve küçük — ortak bir inşaat çivisi boyutu hakkında kafa. Güneş yanığı çiller genellikle koyu, düzensiz pürüzlü sınırları var, ve bir kurşun kalem silgi daha büyük olabilir. Güneş yanığı çilleri daha sık üst sırt ve insanlar sık sık en ağır güneş yanığı olsun omuzlarında vardır.

Efelid (tekil: ephelis) için Yunanca ve tıbbi terimdir çil. Bu terim tan olan düz lekeler anlamına gelir, hafifçe kırmızımsı, ya da ışık ve kahverengi genellikle güneşli aylarda ortaya. Bunlar genellikle insanlar üzerinde bulunan ışık complexions ile olan, ve bazı ailelerde, oldukları kalıtsal bir (genetik) yaşamış. kırmızımsı saçlı, yeşil gözlü insanlar daha çiller bu tür yatkındır. Paz kaçınma ve güneş koruma, güneş koruyucu düzenli kullanımı dahil, çiller ve bazı türleri görünümünü bastırmak için yardımcı olabilir.

Yas Lekeleri (tekil: lentigo) mercimek için Latince kelime geliyor ve koyu çiller ve güneş yanığı çiller bazı türleri için tıbbi terimdir. Yas Lekeleri ortak çil daha koyu olması ve eğilimi genellikle kışın fade yok. spot Bu tür olarak simpleks lentigo denir. Yas Lekeleri nadir görülen genetik bir sendromun parçası bazen de, çoğunlukla sadece izole ve önemsiz noktalar vardır.