Tıp


Nasıl çilleri geliştirmek yapmak?

Çiller genetik eğilimin bir araya gelmesi sonucunda geliştiği düşünülmektedir (miras) ve güneş maruziyeti. İki kişi aynı güneşe maruz alma çiller gelişmekte eşit şans olabilir. Doğal güneş ışığı ve suni bronzlaşma ışıkları ultraviyole yayarlar (UV) ışınları. Ultraviyole ışınlarına maruz kalma sonra, cildin dış tabakası (epidermis) kalınlaşması pigment üreten hücreleri (melanosit) artan oranda pigment melanin üretmeye. (Bu melanin üretimi aslında, gelecek güneşe maruz karşı bir miktar koruma verebilir.)

Tabii ki, insanlar güneş ışığına onların tepki olarak büyük farklılıklar. aşırı bir örnek almak, orada melanin bir defekt nedeniyle bir albino cilt hiç pigmentasyon metabolizması olduğunu. Öte yandan, karanlık complexions kişilerin nispeten daha az açık tenli insanlar daha güneşe maruz duyarlıdır. Ancak, koyu tenli olan kişiler tamamen güneşin etkilerine dayanıklı değildir, ve onlar, çok, Uzun süreli maruz kalma ile bronz olabilir. sarışın veya kızıl saçlı kişiler, açık renkli gözler, ve adil bir deri özellikle UV ışınlarının zararlı etkisine karşı hassastırlar.

ten rengi bağımsız, freckling deride melanin pigment dağılmaması kaynaklanır.. A çil aslında hiçbir şey melanin alışılmadık ağır para daha fazla deri bir noktada olduğunu.