Tıp


Ne çiller tıbbi anlamı?

True çilleri hiç aslında hiç bir sağlık riski oluşturabilir. Hepsi kesinlikle zararsızdır. Bunlar kanser değildir ve genellikle kanser olmazlar.

çiller hakkında Nadir kaygıları zaman Xeroderma Pigmentosum ve nörofibromatozis veya gibi diğer hastalıklarla da aşağıdaki karıştırılırlar ilişkili ortaya çıkabilecek, daha ciddi şartlar:

* Lentigo malign (“malign çil”): Bu genellikle ciddi güneş maruziyeti öyküsü var yaşlıların yüzlerine, nadir görülen bir oldukça yüzeysel deri kanseridir. yıl ay boyunca, Bu durumda olabilir, Tedavi edilmezse eğer, daha agresif bir malign çeşitli denilen lentigo malign melanoma haline. Var, tabii ki, potansiyel olarak malign her biri için sıradan yüz çiller yüzlerce. Basit in-ofis test biyopsi yardımcı olabilecek bir deri denilen teşhis lentigo malign.

* Melanom: cilt kanseri Bu çok tehlikeli bir form gençler bile ve güneş gibi olanlar korunur olarak maruz kalan vücut bölgelerinde görülebilir.. melanoma kesin nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, ultraviyole ışınları (özellikle UVA) bir rol oynadığı bilinmektedir. Melanomlar Önceden normal köstebek veya mevcut yıllarca veya ömür boyu olan pigmentli yerden ortaya çıkabilir. Melanomlar da tamamen belirgin bir altta yatan köstebek olmadan normal deri ortaya çıkabilir. ile karşılaştırıldığında benign (noncancerous) çiller, melanomlar daha büyük olma eğilimindedir, koyu, ve var daha düzensiz renk ve şekil varyasyonları.. birçok insan yanlış saymak eğilimi Çoğu melanomlar aslında düz yükseltilmiş değildir.

* Bazal hücreli karsinom: Bu derinin en sık kanserdir. Bunlar genellikle inci vardır, pembe ya da renkli kırmızımsı ve kolayca kanayabilir. Pigmente bazal hücreli karsinom bazal hücreli onun kahverengi veya koyu renginden dolayı bir çil veya seboreik keratoz için karışabilir bir türüdür. Basit bir işlem biyopsi bu büyüme teşhis yardımcı olabilecek bir deri denilen.