Tıp


Nasıl çiller tedavi edilebilir?

Birkaç güvenli ve etkili yöntemler hafifletmek veya çillerin görünümünü azaltmak için kullanılabilir: Sık sık, veya tedavi kombinasyonu çok iyi sonuç için gerekli olabilir. Herkes cilt benzer tedaviler ve çiller ile kolayca tekrarlanan UV pozlama ile tekrarlayabilir artıracağını.

1. Beyazlatma veya solma kremler: Ürünleri içeren hidrokinon ve kojik asit ile satın alınabilir ve reçetesiz. hidrokinon Yüksek konsantrasyonlarda (hakkında 2%) reçete gerektiren. onlar sürekli aylık bir süre içinde uygulanır eğer bu ürünler çilleri hafifletmek yardımcı olabilir. veya solma kremler Bleaching en Paz kaçınma ve güneşten korunma ile birlikte etkili olan.

2. Retinoidler: Bazen diğer ağartma birlikte kullanılan kremler, tretinoin (Bir asit vitamini, Retin-A), tazaroten (Tazorac), adapalen (Differin) Ayrıca çilleri sürekli birkaç aylık bir süre içinde uygulanan hafifletmek yardımcı olabilir.

3. Kriyocerrahi: doktor ofisinde sıvı nitrojen ile hafif don çiller bazı tipleri tedavi için kullanılabilir. Tüm noktalar donma veya yanma yanıt.

4. Lazer tedavisi: lazerlerin birden fazla tür hafifletmek yardımcı olabilir ve güvenli ve etkili çillerin görünümünü azaltmak. kriyoterapi gibi, Bu yüksek bir başarı oranı ve / veya deri renk değişikliği skar riski düşük olan basit ve güvenli bir yöntemdir.

5. Photofacials veya Intense Pulse Light tedavileri başka yöntem hafifletmek ve çiller çıkarmak vardır. Bu gerçek bir lazer tekniği ama yoğun bir ışık kaynağı değildir.

6. Kimyasal peeling de çilleri hafifletmek ve düzensiz pigmentasyon geliştirmemize yardımcı olabilir.

çiller değeri?

onların çilleri gibi bazı insanlar, diğerleri daha ortaya çıkmaya rahatsız olabilir süre. cilt kozmetik iyileşme çillenme ile insanlar arasında sık görülen bir istek. Öte yandan, çiller özel karakter veya teklik bu onlara vermek gibi bazı insanlar tarafından arzu edilir.

Çiller onların değeri olabilir. Bir şiir içinde. Örneğin, çiller olmadan, Oliver Wendell Holmes (1809-1894), Amerikalı doktor, profesör, harfler ve adam, yazılı olamazdı:

Evinden! Batılı dev gülümsüyor,
Ve bulmak sivilceli dünya twirls o;
Bu küçük leke, Britanya Adaları? 'Tis ama çil, Düşünme hiç.