Tıp


Ne karaciğer kan testlerinde daha az yaygın nedenleri?

ABD'de anormal karaciğer enzimleri daha az yaygın nedenleri kronik hepatit B dahil, hemachromatosis (demir yüklenmesi), Wilson hastalığı, alfa-1-antitripsin eksikliği, kişilik Çölyak, Crohn hastalığı, ülseratif kolit, ve otoimmün hepatit. olarak hepatit C sık olmasa da, Hepatit B ısrarla anormal karaciğer enzimleri ile kronik karaciğer hastalığına neden olabilir.

* Hemachromatosis bir genetik (miras) İçinde beslenme demir emilimini aşırı demir birikimine bileşke iltihap ve karaciğer yara izi ile karaciğer önde bozukluk.

* Wilson hastalığı, karaciğer ve beyin dahil olmak üzere çeşitli dokularda bakır aşırı birikimi ile kalıtsal bir hastalıktır. Karaciğerde bakır kronik karaciğer iltihaplanmasına yol açabilir, beyinde bakır psikiyatrik ve motor bozukluklar sebep olabilir süre.

* Alfa-1-antitripsin eksikliği kalıtsal bir hastalıktır hangi bir glikoprotein eksikliği (karbonhidrat-protein kompleksi) kronik akciğer hastalığı çağırdı alfa-1-antitripsin kurşun (anfizem) ve karaciğer hastalığı.

* karaciğer yaralanması Otoimmun hepatit sonuçları karaciğer atak vücudun kendi antikorlar ve savunma sistemleri ile ilgili getirdiği.

* Kişilik Çölyak bir kişinin gluten alerjisi ve geliştirir gaz ince bağırsak hastalığıdır, şişkinlik, ishal, ileri olgularda ve yetersiz beslenme. Hastalar’ kişilik Çölyak ile de hafif anormal ALT ve AST düzeylerinde geliştirebilir.

* Crohn hastalığı ve ülseratif kolit bağırsak kronik inflamasyon ile hastalıklardır (olarak da inflamatuvar barsak hastalıkları sevk). Bu kişilerde karaciğer iltihabı (hepatit) veya safra (primer sklerozan kolanjit) da oluşabilir, anormal karaciğer testleri neden.

Nadiren, anormal karaciğer enzimleri karaciğer kanser belirtisi olabilir. Kanser karaciğer hücrelerinden köken hepatosellüler karsinom veya hepatoma denir. Kanserleri diğer organlardan karaciğer yayılmasını (kolon gibi, pankreas, mide, vb) metastatik maligniteler denir (karaciğer).