Tıp


Ne tamamlayıcı tıp?

Tamamlayıcı tıp tanı ve tedavi bir grup geleneksel tıp ile birlikte kullanılan disiplinlerin bir. tamamlayıcı bir tedavi örnek cerrahisi sonrası hastanın rahatsızlık azaltmak yardımcı aromaterapi kullanıyor.

Tamamlayıcı tıp genelde öğretti ya da Batı tıp fakültelerinde veya hastanelerde kullanılan. Tamamlayıcı tıp uygulamaları ve sağlık sistemlerinin çok sayıda ki içerir, kültürel çeşitliliği için, sosyal, ekonomik, veya bilimsel nedenleri, mainstream Batı tıp tarafından kabul edilmemiştir.

Tamamlayıcı tıp, alternatif tıp farklıdır. tamamlayıcı tıp birlikte geleneksel tıp ile birlikte kullanıldığında ise, alternatif tıp geleneksel tıp yerine kullanılır. alternatif tedavi örnek cerrahi kanser yerine geçiyor tedavisi için özel bir diyet kullanıyor, radyasyon, Bir doktor tarafından tavsiye edilmiştir veya kemoterapi.

Tamamlayıcı ve alternatif tıp (CAM) içerebilir aşağıdaki:

* akupunktur,
* Alexander tekniği,
* aromaterapi,
* Ayurveda (Ayurveda tıp),
* biofeedback,
* Şiroterapi tıp,
* diyet tedavisi,
* herbalism,
* holistik hemşirelik,
* homeopati,
* hipnoz,
* masaj terapisi,
* meditasyon,
* Natüropati,
* beslenme tedavisi,
* osteopatik manipülatif tedavi (OMT),
* Qi gong (iç ve dış Qiging),
* refleksoloji,
* Reiki,
* ruhsal şifa,
* Tai Chi,
* Geleneksel Çin Tıbbı (TCM), ve
* yoga.

Ne alternatif tıp?

Alternatif tıp uygulamaları yerine standart medikal tedavilerin kullanılır. Alternatif tıp eşlik içindir tamamlayıcı tıp farklıdır, değiştirmeniz mümkün değildir, standart tıbbi uygulamalar. Alternatif tıp uygulamaları genellikle standart veya konvansiyonel tıbbi yaklaşımlar olarak tıbbi toplum tarafından tanınmıyor.

Alternatif tıp diyet takviyeleri içeren, megadose vitaminler, bitkisel preparatlar, özel çaylar, masaj terapisi, mıknatıs tedavisi, ve ruhsal şifa.