Tıp


Ne Tamamlayıcı ve alternatif tıbbın tedavi edilir?

Tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri beş ana kategoriye ayrılır, veya etki:

1. Alternatif Medikal Sistemler

Alternatif tıp sistemleri teori ve pratiğin komple sistemler üzerine inşa edilmiştir. Sık sık, Bu sistemlerin dışında geliştiğini ve daha önce konvansiyonel tıbbi yaklaşım ABD'de kullanılan daha. Batı kültüründe gelişen alternatif tıp sistemleri örnekleri homeopatik ilaç ve Doğal Tıp tıp dahil. Batılı olmayan kültürler gelişmiştir sistemleri örnekleri geleneksel Çin tıbbı ve Ayurveda dahil.

2. Mind-Body Müdahaleler

Zihin-beden tıp teknikleri vücut fonksiyonu ve belirtiler etkileyecek zihin kapasitesini artırmak için tasarlanmış çeşitli kullanır. Geçmişte mainstream hale gelmiştir TAT kabul edildi Bazı teknikler (örneğin, hasta destek grupları ve bilişsel-davranışçı terapi). Diğer zihin-beden teknikleri hala CAM sayılırlar, meditasyon dahil, dua, zihinsel şifa, ve sanat gibi yaratıcı çıkışları kullanmak terapiler, müzik, ya da dans.

3. Biyolojik Bazlı Tedaviler

CAM kullanımı maddelerin Biyolojik temelli tedaviler doğada bulunan, ot gibi, gıdalar, ve vitaminler. Bazı örnekler diyet takviyeleri içeren,3 bitkisel ürünler, ve diğer sözde doğal ancak henüz bilimsel olarak kanıtlanmamış tedavilerin kullanılması (örneğin, kanser tedavisinde köpekbalığı kıkırdağı kullanarak).

4. Vücut Tabanlı yönlendirici Yöntemleri

CAM ve vücut tabanlı yönlendirici yöntemler işleme dayalı / veya vücudun bir veya daha fazla parçalar hareketi. Bazı örnekler chiropractic veya osteopatik manipülasyon dahil, ve masaj.

5. Enerji Terapileri

Enerji tedaviler enerji alanlarında kullanımını içerir. Bunlar iki türlüdür:

* Biofield tedaviler iddia surround ve insan vücuduna nüfuz enerji alanlarında etkileyen amaçlamaktadır. Bu tür alanların varlığı henüz bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. enerji terapi bazı türleri basınç ve uygulayarak biofields manipüle / veya el koyarak vücut manipüle, ya da aracılığıyla, Bu alanları. Örnekler qi gong dahil, Reiki, ve Tedavi Touch.
* Bioelectromagnetic tabanlı tedaviler elektromanyetik alanların alışılmamış kullanımı dahil, pulsed alanı gibi, manyetik alanlar, ya da alternatif veya doğrudan akım alanları.