Tıp


Nasıl sıcak basmaları genellikle tedavi edilir?

Geleneksel olarak, sıcak basmaları ya oral ile tedavi edilmiş (ağızdan) veya transdermal (yama) östrojen formları. Hormon tedavisi (HT), Ayrıca hormon replasman tedavisi olarak da adlandırılır (HRT) veya postmenopozal hormon tedavisi (IPM), östrojen veya östrojen ve progesteron kombinasyonu içerir (progestin). Hem oral ve transdermal östrojen kullanılabilir ya kadar östrojen tek başına veya östrojen progesteron ile birleştirilmiştir. İster oral veya transdermal, Mevcut tüm reçete östrojen replasman ilaçları etkili sıcak basmaları ve şiddetinin sıklığı azaltmada vardır. Genellikle, bu ilaçlar hakkında tarafından sıcak basması sıklığını azaltmak 80% -e doğru 90%.

Ancak, uzun vadeli çalışmalar (NIH destekli Women's Health Initiative, veya WHI) kadınlar hem östrojen ve progesteron ile kombine hormon tedavisinin oral preparatları alma zaman bu kadınların kalp krizi riskinin artmasına olduğu keşfedildi durdurulmaması, inme, ve meme kanseri HT almayan kadınlara göre. Kadınların tek başına tedavi östrojen almanın Daha sonraki çalışmalarda ise östrojen oranı riski ile ilişkili olduğunu göstermiştir inme, kalp krizi veya meme kanseri değil için. Östrojen tedavisi tek başına, ancak, endometrial kanser gelişme riski ile ilişkilidir (rahim zarının kanseri) olan postmenopozal kadınlarda cerrahi olarak çıkarılmalıdırlar kendi uterus olmadı.

konuda karar başlayan ya da hormon tedavisi devam ediyor, bu nedenle, hangi hasta ve doktor dikkate doğal riskler ve her kadının kendi tıbbi geçmişi ile birlikte tedavinin yararları almalıdır çok bireysel olanı. Şu anda tavsiye edilir hormon tedavisi kullanılırsa,, bunu en kısa sürede en küçük etkili dozda kullanılmalıdır.