Tıp


Ne atopik dermatit nedenleri?

atopik dermatit nedeni bilinmemektedir, ama hastalığın genetik bir kombinasyonu sonucu gibi görünüyor (kalıtsal) ve çevresel faktörler. Orada kaşıntı karşı temel bir aşırı duyarlılık ve artan bir eğilim olarak gözükmektedir. Kanıtlar hastalığın saman nezlesi gibi diğer sözde atopik hastalıklar ile ilişkili olduğunu göstermiştir (mevsimsel alerji) ve astım, hangi atopik dermatit ile birçok insan da var. Buna ek olarak, Atopik dermatit belirti büyümek çok çocuk saman nezlesi veya astım geliştirmek için devam. bir bozukluk mutlaka başka bir neden olmasa da, onlar ile ilgili olabilir, böylece anlaşılmasına atopik dermatit araştırmacılar ipuçları veriyor.

Süre duygusal faktörler ve stres bazı durumlarda alevlenmesine veya durumu başlatabilir, onlar bozukluğu birincil ya da altta yatan nedeni olarak görünmüyor. Geçmişte, bazı düşünce belki de atopik dermatit tamamen duygusal bir bozukluk sebep oldu.

Atopik Dermatit

* Atopik dermatit egzama türüdür.
* Bu hastalığın deri hassasiyeti ve kalıtsal olabilecek genetik olarak belirlenmiş.
* Hastanın cildi çok tahriş edici "süper hassas" olabilir.
* Kuru pullu karakteristik bir dağılım gösteren yamalar.
* Kaşıntı değişebilir ancak yoğun ve çizilmeye karşı sert olabilir.
* derinin kalınlaşması ve karartma neden olabilir ve daha fazla komplikasyona yol Scratching, bakteriyel enfeksiyon da dahil olmak üzere.
* Çok kuru cilt yıkmak ve sızmak ya da ağlamak.
* kaşıntı kontrol edilebilir ise, döküntü (hangi tırmalama dinç ile ağırlaşmıştır) daha kolay yer olabilir.
* Atopik dermatit tedavisi inflamasyonu azaltmak için vazelin gibi zengin nemlendiriciler ve topikal steroid dikkatli kullanımı ile cildi rehidrate ve kaşıntı etrafında merkezli.
* Oral antihistaminikler genellikle "kaşıntı-kaşıma" döngüsünü kırmak için gerekli olan.
* sekonder enfeksiyonlar döküntü kötüleştirebilir yana, topikal veya oral antibiyotikler de zaman zaman belirtilebilir.

Atopik dermatit bulaşıcı mı?
At. Atopik dermatit kendisi kesinlikle bulaşıcı değildir ve o kişiden kişiye cilt başka bir ile temas geçti olamaz. Genelde kimse atopik dermatit bile aktif durumda olan yanında olarak endişe için bir neden olduğu, onlar aktif deri enfeksiyonları yoksa.

Atopik dermatit olan bazı hastalar Staphylococcus "stafilokok ile deri sekonder enfeksiyonlar olsun,"Diğer bakteriler, herpes virüs (uçuklara), ve daha az yaygın maya ve diğer mantar enfeksiyonları. Bu enfeksiyonların bulaşıcı deri teması yoluyla olabilir.