Tıp


Nasıl kuru soket tedavi?

Bir nonsteroid antiinflamatuar ilaç alabilir (NSAİİ) aspirin veya ibuprofen gibi rahatsızlığı hafifletmek için. Bazen bu over-the-counter ilaçlar ağrı gidermek için yeterli değil. O durumda's, doktorunuz daha güçlü bir ilaç ya da bir sinir bloğu vermek.

Diş hekiminiz diş soket temizleyecek, delikten hiçbir enkaz kaldırma, ve sonra gazlı bez ya da özel bir hamur iyileşmesine katkıda bulunmak üzere bir tıbbi parça ile soket doldurunuz. soket ve acını azaltır iyileşecek başlayana kadar Muhtemelen geri dişçi ofisinde her gün bir pansuman değiştirmek için gelmek zorundasın.

Diş hekiminiz enfekte olmasını yuva önlemek için antibiyotik reçete olabilir. evde kuru soket bakımı için, Diş hekiminiz size tuzlu su ya da özel bir gargara her gün yıkayın önerebilir.

Diş hekiminiz kuru soket kadar iyileşmiş bulunuyor bekleyecek — hangi iki haftaya kadar sürebilir — dental implantlar yerleştirmeden önce.

Ne kuru soket önlemek için ne yapabilirim?

sigara kuru soket için büyük bir risk faktörü olduğu, sigara önlemek, Puro, ve ameliyattan önce bir-iki gün için diğer tütün ürünleri. Eğer doğum kontrol hapları alıyorsanız, bir gün hormon pıhtı kan yeteneğini etkileyebilir çünkü östrojen en düşük doz alıyorsanız üzerine çıkarma performans hakkında diş hekiminize sormak. Ayrıca, bu normal kan pıhtılaşması engelleyebilir alıyor diğer ilaçlar hakkında diş hekiminize danışın.