Tıp


Ağız kanseri: Kimler risk's?

Doktorlar her zaman neden bir kişi ağız kanseri gelişir ve başka bir değildir açıklayamıyorum. Ancak, biz bu hastalık bulaşıcı değildir biliyorum. Yapamazsınız “yakalamak” Başka bir kişinin ağız kanseri.

Araştırmalar, bazı risk faktörleri olan kişiler diğerlerinden daha fazla ağız kanserine yakalanma olasılığı olduğunu göstermiştir. Bir risk faktörü bir hastalığa yakalanma şansınızı artıracaktır bir şey olduğunu.

Aşağıdaki ağız kanseri için risk faktörleridir:

* Tütün: Çoğu ağız kanserleri için Tütün kullanımı hesapları. Sigara, Puro, veya borular; çiğneme tütün kullanımı; ve daldırma enfiye tüm ağız kanseri bağlı. diğer tütün ürünlerinin kullanımı (bidis ve kreteks gibi) Ayrıca ağız kanseri riskini artırabilir. uzun süre tütün kullanımının Ağır sigara riski en çok. Risk bile alkol ağır içki tütün kullanıcılar için daha yüksek. Aslında, üçü dört oral kanserlerin alkol kullanan kişilerde görülür, tütün, ya da her ikisi alkol ve tütün.

* Alkol: Alkol insanlar daha fazla içmeyin insanlardan daha ağız kanseri olasılığı. alkol miktarını bir kişinin tükettiği ile risk artar. Risk kişi hem içecekler, alkol ve tütün kullanırsa daha da artar.

* Güneş: Kanser dudak güneşe maruz kalma neden olabilir. bir losyon ya da güneş koruyucu riskini azaltabilir sahip dudak balsamı Kullanma. bir brim zamanda güneşin zararlı ışınları bloke edebilir bir şapka takmak. dudak artar kanseri riskini kişi de dumanlar eğer.

* Kişisel geçmişi, baş ve boyun kanseri: baş ve boyun kanseri olan kişiler başka bir primer baş ve boyun kanseri gelişimi açısından yüksek risk altındadırlar. Sigara arttırır bu riskin.