Tıp


Tedavi oral kanser

Sahneleme

Biyopsi kanser mevcutsa gösteriyorsa, Doktorunuz sahne bilmelidir (derece) senin hastalığın en iyi tedavi planı. Evre tümörün büyüklüğüne bağlıdır, kanser ve yayıldı mı, öyleyse, ne vücut parçaları.

Sahneleme laboratuvar testleri gerekebilir. Ayrıca endoskopi içerebilir. Doktor kullanan bir ince, ışıklı tüp (endoskop) kontrol etmek için boğaz, nefes borusu, ve akciğerler. senin burun veya ağız yoluyla doktor ekler endoskop. Lokal anestezi için rahatsızlık kolaylaştırmak ve gagging engelleyebilir kullanılır. Bazı insanlar da olabilir hafif yatıştırıcı. Bazen doktorunuz bir kişi uyutmak için genel anestezi kullanır. Bu sınav bir doktor ofisinde yapılabilir, bir poliklinik, ya da hastane.

Doktor olup kanser yayıldı öğrenmek için bir veya daha fazla görüntüleme testleri isteyebilir:

* Diş röntgen: ağzınızın bir x-ray olup kanser çene yayıldı gösterebilir.

* Göğüs x-ışınları: göğüs ve akciğer Görüntüler olup kanser bu alanlara yayıldı gösterebilir.

* CT taraması: Bir x-ray makinesi bir bilgisayara bağlı vücudun ayrıntılı resimleri bir dizi alır. Sen boya enjekte alabilirsiniz. ağızda Tümörleri, boğaz, boyun, ya da başka vücut BT sırıtmak.

* MRG: Güçlü bir mıknatıs bir bilgisayara vücudun ayrıntılı resimleri yapmak için kullanılır bağlantılı. Doktor bir monitörde ve bu resimlere bakabilir film bunları yazdırabilirsiniz. Bir MR olup ağız kanseri yayıldı gösterebilirsiniz.

Tedavi

ağız kanseri olan birçok kişi kendi tıbbi bakımı ile ilgili kararların alınmasında etkin rol almak istiyorum. Doğal tüm yapabilirsiniz ilgili hastalık ve tedavi seçenekleri öğrenmek isteyen için. Ancak, şok ve stres tanısı sonra zor herşeyi size doktor sormak istiyorum düşünmek yapabilirsiniz. Genellikle bir randevu önce soruların listesini yapmak için yardımcı olur. doktor ne diyor hatırlamak yardımcı olmak için, notlar alabilir veya ister teyp kullanabilirsiniz sormak. Ayrıca sizinle zaman doktorunuzla konuşun bir aile üyesi veya arkadaş isteyebilirsiniz — tartışmaya katılmak, notlar almak, ya da sadece dinlemek için.

Doktorunuz bir uzmana sevk edebilir, ya da havale isteyebilir. Uzmanları tedavi oral kanser oral ve maksillofasiyal cerrahlar dahil, kulak burun boğaz (kulak, burun, ve boğaz doktorları), tıbbi onkologlar, radyasyon onkoloğu, ve plastik cerrahlar. Sen cerrahi uzmanları içeren bir takım yazılı olarak uyarılır, radyoterapi, veya kemoterapi. bir takım olarak uzmanlarla çalışma olabilecek diğer sağlık çalışanlarının bir diş hekimi dahil, konuşma patolog, diyetisyen, ve zihinsel sağlık danışmanı.

ikinci bir görüş alma

tedaviye başlamadan önce, Eğer tanı ve tedavi planı hakkında ikinci bir görüş isteyebilirsiniz. Bazı sigorta şirketleri ikinci bir görüş istemek; Başkaları sizin veya doktorunuzun istekleri o eğer ikinci bir görüş kapsayabilir.

tedavi için hazırlanması

Tedavi seçimi esas sizin genel sağlık bağlıdır, nerede ağzınızda veya kanser orofarenks başladı, tümör boyutu, olup olmadığını kanser yayıldı. Doktorunuz ve beklenen sonuçları tedavi seçenekleri tanımlayabiliriz. Nasıl tedavi gibi yutma ve konuşma gibi normal aktivitelerini etkileyen dikkate isteyeceksiniz, ve ister görünüyorsun şekilde değişecektir. Siz ve doktorunuz birlikte ihtiyaçlar ve değerler kişisel uygun bir tedavi planı geliştirmek için çalışabilir.

Tüm soru sormak ya da anlamak tüm cevaplar at gerek yok bir kere. Size açık değildir ve daha fazla bilgi istemeye şeyleri açıklamak için doktorunuza danışınız başka şansınız olacak.