Tıp


Ne Alzheimer hastalığının nedenleri?

Neden(ile) Alzheimer hastalığının olup (are) bilinmiyor. The “amiloid kaskad hipotezi” Alzheimer hastalığının nedeni hakkında en çok tartışılan ve araştırma hipotezi. Güçlü veri amiloid kaskad hipotezi destekleyen erken başlangıçlı çalışma miras geliyor (genetik) Alzheimer hastalığı. Mutasyonların Alzheimer hastalığı ile birlikte hastaların yaklaşık yarısında erken başlangıçlı hastalığı bulundu. Bütün bu hastaların ise, mutasyon fazla üretim için küçük bir protein parçası ABeta denilen belirli bir form beyinde yol açar (Aβ).
Birçok bilim adamı inanıyorum sporadik çoğunda (örneğin, olmayan miras) Alzheimer hastalığı vakaları (Bu Alzheimer hastalığının tüm olguların büyük çoğunluğu oluşturan) bu Aβ protein ziyade çok fazla üretimin çok az çıkarılmasıdır. Her durumda, fazla araştırma yollarını önlemek veya Alzheimer hastalığı yavaşlatmak bulma yolları beyinde Aβ miktarını azaltmak için odaklanmıştır.

Ne Alzheimer hastalığıdır?

Alzheimer hastalığı (AD) bellek bozukluğu ile ve akıl aksaklıklara sonunda karakterize bir beyin yavaş ilerleyen bir hastalıktır, planlama, dil, ve algılama. Birçok bilim adamı inanıyorum üretimi veya birikimi belirli bir proteinin bir artış dan Alzheimer hastalığı sonucu (beta-amiloid protein) beyin sinir hücre ölümüne yol açan bir.

yaşından büyük ölçüde sonra Alzheimer hastalığı artmaktadır sahip olasılığı 70 ve çevresinde etkileyebilir 50% yaşın kişilerin üzerinde 85. Yine de, Alzheimer hastalığı yaşlanmanın normal bir parçası değildir ve kaçınılmaz olarak daha sonraki hayatında olur şey değil. Örneğin, birçok insan üzerinde canlı 100 yaş ve Alzheimer hastalığı geliştirmek asla.