Tıp


Ne Alzheimer hastalığı olan bir kişi için prognozu?

Alzheimer hastalığı her zaman ilerici. Farklı çalışmalarda, Alzheimer hastalığının iki üzerinden ilerler belirttiğimiz 25 sekiz için hastaların çoğu uzun yıllar 15 yıl aralık. Yine de, ne zaman Alzheimer hastalığı başlar tanımlanması, geçmişe bakıldığında özellikle, çok zor olabilir. Hastalar genellikle doğrudan Alzheimer hastalığından ölme. Onlar ölmek çünkü yutma güçlüğü veya yürüme ve bu değişikliklerin ezici enfeksiyonlar sağlayacağım, pnömoni gibi, çok daha büyük olasılıkla.

Hastalık ilerledikçe, bazı yardım başkaları tarafından sağlanmaktadır olarak Alzheimer hastalığı olan çoğu kişi evde sürece kalabilir. Dahası, Hastalığın seyri büyük bölümünde, bireylerin verme ve alma aşk için kapasitesini korumak, paylaşım sıcak kişilerarası ilişkiler, ve aileniz ve arkadaşlarınızla anlamlı çeşitli aktivitelerle katılan.

Alzheimer hastalığı olan bir kişi artık ama matematik yapmak hala zevkle bir dergi okumak mümkün olabilir olabilir. piyano çalma çok hata artan karşısında stresli hale gelebilir, ancak diğerleri ile birlikte şarkı hala tatmin edici olabilir. Satranç tahtasında uzağa koymak gerekebilir, ama tenis oynayarak yine eğlenceli olabilir. Böylece, Alzheimer hastalığı ve aileleri hastaların yaşamlarında çok öfkelendiren anlar rağmen, birçok fırsat olumlu etkileşimler kalır. Meydan okuma, hüsran, yakınlık, gösterir, sıcaklık, hüzün, ve memnuniyet herkese çalışmaları Alzheimer hastalığı ile kişi yardımcı tecrübeli olabilir. Daha fazla bilgi için, Caregiving ve Alzheimer Hastalığı okuyun: Caregiving makaleler Zorluklar.

hastalık ve onun kapasitesi ile de farklı görmeye Alzheimer hastalığı olan bir hastanın tepkisi, ve yaşam boyu kişilik desen ve doğa ve stresin şiddetinin yakın çevre gibi faktörlere bağlıdır. Depresyon, şiddetli huzursuzluk, paranoya, ya da sanrılar eşlik edebilir veya hastalık sonucu, fakat bu koşullar genellikle uygun tedavi ile iyileştirilebilir. orada Alzheimer hastalığı için bir ilaç olmasına rağmen, tedaviler ızdırap belirtilerin çok hafifletmek için kullanılabilir.