Tıp


Ne semptom ve Chagas hastalığı belirtileri vardır?

Chagas hastalığı belirtileri oldukça değişken ve dizi belirti şiddetli olabilir. Ilk belirtiler, zaman akut dönemde mevcut, Bazı aşağıdaki içerebilir:

* Şişme ve / veya cilt enfeksiyonu yerinde kızarıklık (olarak adlandırılan chagoma)

* Isilik

* Şişmiş lenf düğümleri

* Ateş

* Baş ve vücut ağrıları

* Yorgunluk

* Bulantı, kusma, ve / veya ishal

* Karaciğer ve / veya dalak genişlemesi

* Roma imzalayan (göz çevresi dokuların tek taraflı ağrısız ödem)

Yukarıdaki akut faz belirtileri onları kendiliğinden yaklaşık 3-8 hafta içinde çözmek var olsun çoğu bireyler. Bazen, Akut enfeksiyonlar kronik belirtiler gösterir (Aşağıda listelenen) Hasta eğer ciddi immün..

Çoğu araştırmacılar bu ara ya da belirsiz faz hiçbir belirtisi yoktur önermek. Bu aşama, kişinin yaşamı boyunca ve Bireylerin Chagas hastalığı olduğunu biliyorum hiçbir zaman sürebilir, kendilerinin veya akut dönemde hiçbir belirti hafif özellikle. Ancak, Bu aşamada sadece sürebilir 10-20 yıl kronik semptomları gelişir önce 10%-30% Bu enfekte.

Kronik Chagas hastalığı belirtileri organlarının en fazla etkilenen göre değişir; Çoğu durumda, kalp veya gastrointestinal (ya da her ikisi) en ciddi belirtiler gösterir. Kronik Chagas hastalığı belirtileri içerebilir aşağıdaki:

* Düzensiz kalp atışları

* Çarpıntı

* Bayılma (senkop)

* Kardiyomiyopati

* Konjestif kalp yetmezliği

* Nefes darlığı (nefes darlığı)

* Anfizem

* Inme

* Ani ölüm

* Kronik karın ağrısı

* Kronik kabızlık

* Dilate kolon

* Yutma güçlüğü

Bu belirtiler organ hasarı parazit kronik varlığı ile bu organların dokuların içinde neden kaynaklanmaktadır. Kronik inflamasyon olarak vücut parazit tepki geliştirir; o bu dokularda nöronlar etkiler, Bağırsaklarda kalp ve yoksul kas elektriksel değişikliklere sebebiyet.